Související zápasy

Semifinále začíná, Ústí o víkendu vyrazí do Brna, kde svede úvodní duely s Bulldogs

1.Liga mužů zná své semifinálové účastníky. Na jedné straně pavouka se střetnou exsuperligové Otrokovice s vítězem základní části z Kladna. Na druhé straně se představí Florbal Ústí proti Bulldogs Brno. Ústí si ve čtvrtfinále jednoznačně poradilo se Znojmem, Bulldogs ve čtyřech zápasech přetlačili Chomutov.

Týmy se spolu letos utkaly dvakrát v základní části. Na brněnské půdě vyhrálo Ústí 6:5, stejným výsledkem skončil zápas na Slunetě, tentokrát se však radovalo z jednobrankové výhry Brno.

Ústí si zahrálo tři čtvrtfinálové zápasy. Série začala v teplické hale, kde Ústí prohrávalo po úvodní třetině 1:3. Následně však zvýšilo tlak a zápas otočilo a zvítězilo 5:3. V druhém zápase hraném na Slunetě vyhrávalo Ústí 5:1, ve třetí třetině Znojmo zapnulo druhý motor a začalo Ústí poprvé přehrávat. Zápas stáhlo na rozdíl dvou branek, utkání ukončil brankou do prázdné Horn. Ve Znojmě došlo na velmi tvrdé utkání, zápas korunovalo sedm dvouminutových trestů a několik šarvátek. Ústí nakonec v pekelné atmosféře vyhrálo 4:3.

Bulldogs Brno

Brno po základní části skončilo na druhém místě se ziskem 55 bodů. Možná trochu překvapivě pak vybralo do čtvrtfinále Chomutov. Brno mělo těžkou čtvrtfinálovou sérii, která došla do čtyř zápasů. V prvním duelu dotáhli Bulldogs ztrátu tří gólů, v utkání druhém naopak vedení ztratili. V Chomutově si připsali jednu jednoznačnou výhru a jednu výhru v prodloužení. Bulldogs jsou druzí v úspěšnosti střelby, když každá pátá střela končí v síti. Z šesti přesilovek nevyužilo Brno ani jednu. V oslabení má 87% úspěšnost. Nejvíce bodů zaznamenal Lukáč Gregr, a to 9 kanadských bodů.

Ústí poměřilo ve čtvrtfinále síly se Znojmem. Sérii prošlo Ústí relativně snadno, když vyhrálo třikrát v základní hrací době. Za celou sérii prohrávalo Ústí pouze po úvodní třetině v první zápase, poté pocit dotahování nezažilo. Oproti Brnu Ústí pár přesilových her proměnilo, přesněji tři z 11 pokusů. Florbalu Ústí se povedlo ubránit všech šest oslabení. Nejvíce bodů si proti Znojmu připsal Jakub Kolstrunk za 3 branky a 2 asistence.

Série začíná tento víkend, úvodní duel se odehraje v sobotu od 19:00, v neděli zápas začne o hodinu později.