KanonýřiÚstí
4:7(1:3,1:1,2:3)
so 21. 10. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 9. kolo

Série náročných víkendů pokračuje, v sobotu vyzve Ústí Kanonýry Kladno

Florbal Ústí v posledních kolech příliš nezáří, za poslední čtyři zápasy ztratilo Ústí třikrát body, vždy ale dotáhlo zápas alespoň do prodloužení, kde se dvakrát radovali. Naposledy tomu bylo v domácím zápase proti Hattricku Brno, kdy prohru vyvrátil dvacet sekund před koncem Esterka. S Kladnem hrál tým Davida Stummera v poháru, v něm Kladno zvítězilo 8:3.

Kanonýři Kladno

Kladno přivedlo v létě mnoho posil. Mezi nejvýznamnější jména patří Tadeáš Chroust, který tak doplnil duo se svým bratrem a Matyáš Bachmaier, který se vrátil ze Švédska. Cíle týmu jsou určitě vyšší, než kde se tým momentálně nachází. Kladno již ztratilo 11 bodů, a proto jim náleží šestá příčka se 13 body. Nejproduktivnějším hráčem je Matyáš Bachmaier. Silná zbraň kladenských je přesilovka, zde mají 52% úspěšnost, to samé platí o oslabení, zde mají úctyhodných 82 %.

Ústí nezažívá zcela úspěšné období, i přesto se ale týmu daří získávat body. Letos z osmi utkání dotáhlo Ústí čtyři zápasy do prodloužení, zde se třikrát radovalo. Naposledy vyhráli svěřenci Davida Stummera 3:2pn nad Hattrickem a předtím 4:3pp nad Znojmem. Celkově se tak Ústí usadilo na třetím místě tabulky s 19 body, na druhé Bulldogs ztrácí jeden bod a na první Otrokovice body dva. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Martin Horn a Jakub Kolstrunk, oba posbírali 13 bodů. Ve speciálních formacích oproti soupeři lehce zaostávají, přesilovka 35% úspěšnost, oslabení 68 %.

Zápas se odehraje v sobotu od 18:00 na kladenské hale SH BIOS Kladno