Související zápas

Florbal Ústí
ChomutovÚstí
4:5 po prodl.(2:3,1:1,1:0)
ne 17. 9. 2023 16:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 3. kolo

Severočeské derby o krále ligy, v neděli se Ústí střetne s Chomutovem

Již ve třetím kole se florbaloví nadšenci z Ústeckého kraje můžou podívat na derby mezi Florbalem Ústí a Florbalem Chomutov. Oba týmy jsou jako jediné dva týmy v lize stoprocentní, když si Ústí poradilo s Budějovicemi a Letkou, na druhé straně Chomutov porazil Orku a Hradec Králové. Vítěz nedělního klání obsadí první příčku tabulky! Zápas je naplánován na neděli 17.9. od 16:00.

268_20230915_160916.jpg

Derby

Chomutov na výhru v derby čeká již dvě sezony, za poslední dva roky si recept na ústecký tým nenašel. Loni přinesly oba zápasy mnoho branek. V utkání hraném na ústecké palubovce padlo 13 branek a Ústí se radovalo z výhry 8:5, V Chomutově padlo ještě o dvě branky více a opět vítězně odešel ústecký celek s výhrou 10:5. Na chomutovské straně sbíral body Michal Skuhrovec, ten si připsal za tyto dva zápasy tři branky a dvě přihrávky. V Ústeckých barvách nejvíce bodů zaznamenal Tomáš Pšenička, ten se podílel na osmi brankách. Letos jsou oba týmy neporažené a vítěz se osamostatní na prvním místě tabulky.

Florbal Chomutov

Chomutov nebude na loňskou sezónu dlouho vzpomínat, protože se týmu nezadařilo jak v základní části, tak v playdown a tým ze severu Čech se mohl loučit s druhou nejvyšší ligou. Nakonec první ligu odkoupili a je pouze na nich, zda dokáží, že do soutěže patří. Zatím si ve dvou zápasech připsal Chomutov dvě výhry, 15 vstřelených branek a sedm branek obdržených. Nejvíce kanadských bodů zaznamenal Michal Skuhrovec, a to konkrétně osm za sedm asistencí a jednu branku. Nejlepším střelcem týmu je Petr Linc.

Florbal Ústí

Ústí jako každý rok přišlo o velkou porci hráčů. Pauzu od florbalu si vzal Jakub Fuchsig, do České Lípy přestoupilo trio Pšenička, Trčka, Šedivý a z důvodu erasmu se Ústí musí půl roku obejít bez Dana Semeráda. Tým naopak posílilo duo Kolstrunk a Kužel, dobře se začlenil junior Jan Vondruška. Ústí nejdříve porazilo České Budějovice a v druhém kole si poradilo s Letkou. Celkově tým vstřelil 11 branek a pouze tři obdržel. Nejvíce kanadských bodů zaznamenal Martin Horn, ten je i nejlepším střelcem týmu.

Naváže Florbal Ústí na vítěznou vlnu v derby nebo to bude Chomutov, který zlomí proherní šňůru? Kdo se osamostatní na prvním místě tabulky, zjistíme již v neděli 17.9.