ÚstíChomutov
10:5(3:1,2:1,5:3)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 16. kolo

Severské derby zavládne nedělnímu večeru, Ústí poměří síly s Chomutovem

Druhý zápas tohoto týdne je naplánovaný na neděli od 18:00. V severském derby se utkají Chomutov a Florbal Ústí. Ústí se nachází na druhé pozici se ziskem třiceti bodů, Chomutov jich posbíral o 11 méně a je na pozici desáté. V prvním vzájemném utkání vyhrálo Ústí 8:5.

Florbal Ústí 8:5 Florbal Chomutov

Domácí Chomutov se dostal rychle do vedení, Ústí se však soupeře nezaleklo a dostalo se ve druhé třetině do vedení 4:1. Během minuty však domácí dotáhli Ústí. Poslední třetinu si pro sebe urvalo Florbal Ústí a z chomutovské haly odvezlo všechny tři body.

DDQ Florbal Chomutov

Chomutovská sezona neprobíhá dle očekávání, tým se ještě před pár koly nacházel na předposledním místě tabulky. Momentálně Chomutovu náleží desátá příčka. V posledním zápase porazil Chomutov Klobouky. Chomutovská přesilovka má úspěšnost 27 %. Chomutov jako velmi útočný celek nastřílel již 86 branek. V lize se týmu daří oslabení, ubrání v průměru tři ze čtyř. Nejproduktivnější hráč týmu je Petr Linc, ten je i čtvrtý nejproduktivnější v celé lize.

Ústí vypadlo ve středu z poháru, když nestačilo na Mladou Boleslav. V lize je to jako horská dráha, Ústí ztratilo body již v sedmi zápasech, z toho šest ztrát bylo na domácí palubovce, kde to mají ústečtí florbalisté 1-3-0-3. V posledním ligovém zápase přetlačilo Ústí Znojmo 5:4pp. Florbalu Ústí se povedlo ztratit svá prvenství. Přesilovka spadla již na třetinovou úspěšnost. Domácí Ústí obdrželo 63 branek v 15 zápasech, do sítí soupeře jich vstřelilo 84. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Tomáš Pšenička s 20 kanadskými body.

Autor: Dominik Hrabě