ÚstíKanonýři
0:4(0:2,0:1,0:1)
út 28. 3. 2023 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 5. kolo

Sezona pro Ústí končí, s Kladnem před rekordní návštěvností prohrálo 0:4

Ani druhá nejvyšší návštěvnost v historii ústeckého klubu nestačila mužům k postupu. Kladno převzalo otěže již v šesté minutě zápasu, a i přes malý počet střel dokázalo vyhrát 4:0. Sezona tak pro ústecké muže končí, stejně jako minulý rok, v semifinále.

Florbal Ústí 0:4 Kanonýři Kladno

Ústí nechytilo začátek utkání a byli to hosté, kteří vyslali první dvě střely na branku. Kanonýři se do vedení dostali v šesté minutě, když Bohuslávek poslal míček na branku a Semerád si ho smolně srazil do vlastní sítě. Věž z karet se začala bortit o minutu později, když se míček odrazil o mantinelu před branku domácích a Spurný trefil levý horní roh Hraběho branky. V největší šanci ústeckých se ocitl Secký, ten ale ze středu přestřelil branku. Peška trefil od levého mantinelu břevno a třetina skončila 0:2.

Začátkem druhé třetiny dostalo Ústí možnost přesilové hry. Největší šanci měl Stůj, který v úniku trefil spojnici. Ústecký tlak stoupal, ale žádný z hráčů nerozvlnil síť. Ústecká obrana nedokázala zastavit Chrousta, který dostal příliš prostoru na středu hřiště a trefil se pod břevno. Ústí i nadále tlačilo Kanonýry, ale ani devět střel na branku týmu ke gólu nestačilo. Na střely přestřílelo Ústí kladenský tým 9-2.

Třetí třetinu vyhráli domácí na střely 11-3, třetinu však prohráli 0:1. Kladnu se podařilo vstřelit branku 19 sekund po začátku třetiny. Florbal Ústí dostalo dvě možnosti v přesilovce, první přesilovku nevyužilo, poté ubránilo oslabení a další přesilovku, kdy hrálo 6na4, nevyužilo. Celkem vystřelilo Ústí 27 střel, nedokázalo vstřelit žádnou branku. Kladno se z 13 pokusů prosadilo čtyřikrát a postoupilo do finále, kde se utkají s Butchis.

Autor: Dominik Hrabě