Související zápasy

Florbal Ústí

Slunetu čeká regionální derby, ženy vyzvou Chomutov a Litvínov

Stejně jako ústečtí muži, i ženy čeká o nadcházejícím víkendu regionální derby. V sobotu na své půdě vyzvou Chomutov, v neděli je prověří litvínovské Bivojky.

170_20221124_225013.jpg

Florbal Chomutov

Sobotnímu soupeři Ústí se v aktuálním ročníku daří a v tabulce se nachází na třetí pozici. Navíc si drží úctyhodnou šňůřu pěti vítězství v řadě, přičemž dvě z nich Chomutov vybojoval až po základní hrací době. Porazit jej dokázaly jen Vinohrady a Tigers z Nehvizd.

Individuálními statistikami vyčnívá Adriana Hýsková, která s 23 body vede kanadské bodování a rovněž vévodí i statistikám střelců. S devíti brankami je v těsném závěsu Petra Malecká. V brankovišti se Chomutov může spolehnout na Karolínu Bačkovou, která severočechům vypomáhá z pražského Chodova a po čtyřech odchytaných zápasech si drží úspěšnost zákroků téměř 89 %. V chodovském dresu rovněž nastupuje chomutovská odchovankyně Markéta Prontekerová, která svému mateřskému klubu vypomáhá na střídavé starty.SK BIVOJKY LITVÍNOV

Chomutovští sousedé z Litvínova se prozatím drží na jedenácté příčce s šesti body. Z deseti odehraných utkání zvládly Bivojky porazit v prvním zápase sezony Spartu a o minulém víkendu Soběslav, v ostatních případech musely zkousnout porážku.

Nejvýraznější hráčkou Litvínova je s 16 body Laura Vytrhlíková, která prozatím nastřílela 12 gólů. Nejlepší nahravačkou je se sedmi asistencemi Nela Havlínová, druhou nejlepší střelkyní se šesti brankami je Tereza Šalátová.Přijďte o víkendu na Slunetu podpořit Florbal Ústí proti tradičním soupeřům! V sobotu proti Chomutovu začínáme od 13 hod, nedělní zápas s Litvínovem má úvodní buly plánované již na 11. hodinu.