ÚstíButchis
5:7(0:2,0:1,5:4)
ne 11. 9. 2022 16:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 2. kolo

Snový comeback se nekonal, Ústí prohrálo v dramatickém utkání s Butchis 5:7

Ústí přivítalo v severních Čechách již druhého nováčka soutěže, tentokrát se na Slunetě ukázal pražský tým Butchis. Ústecká hra se od posledních dvou zápasů příliš nezlepšila, i proto se Butchis dostali do vedení 0:4. Florbalisté z Ústí však nesložili své zbraně a zápas dokázali během deseti minut otočit. Vedení však neudrželi a prohráli 5:7.

Florbal Ústí - BUTCHIS 5:7

branky: 42. Tomáš Pšenička, 43. Jan Peška, 46. Lukáš Täuber, 48. Martin Fuchsig, 49. Dan Semerád - 8. Jan Wald, 9. Jakub Černý, 36. Jakub Černý, 42. Jiří Šťovíček, 57. Jakub Pecha, 59. Štěpán Novák, 59. Jakub Pecha; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 233; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 31 - Jan Hlinák 23, Eduard Vladař 9; po třetinách: 0:2, 0:1, 5:4

Úvod zápasu vypadal relativně vyrovnaně, Ústí si vytvořilo pár šancí, žádné zakončení však přímo neohrozilo branku hostí. Po několika brejcích z obou stran se s velkou porcí štěstí dostal ke střele Novák, jeho střelu tečoval Wald až za záda Hraběho. O minutu později navýšil vedení střelou do levého horního rohu Černý. Po druhé brance se Ústí zatáhlo do ulity a Butchis převzalo otěže. Největší pozdvižení z ústecké strany bylo zranění Pavla Zemana, ten se však po konci třetiny opět postavil na palubovku.

Ve druhé třetině se hosté vrátili ve stejném tempu a vařili domácí na jejich polovině, až po několika minutách se Ústí lehce stabilizovalo a začalo hrát vyrovnanou partii. Jako zakletá působila branka hostí, když ústečtí hráči třikrát neproměnili ložené šance, nejdříve netrefil branku Esterka, poté Horn a nakonec promáchl míček Zeman. Podobně jako při své první brance se prosadil výběhem od mantinelu Jakub Černý, 0:3.

Hned minutu po startu poslední části se po špatné domluvě v obraně prosadil Štovíček a nejeden divák se začal připravovat k odchodu. Naději vrátil domácím Pšenička, který využil zmatku Butchis během střídání a rozvlnil branku soupeře střelou na zadní tyč. O deset sekund později posadil všechny diváky zpět do sedaček Peška, který si hezkou individuální prací nadzvedl míček a ze vzduchu ho doklepl do branky. Ústecký lauf trval i nadále, nejdříve se prosadil dělovou ránou Lukáš Tauber a o dvě minuty později vyrovnal Fuchsig starší. Obrat dokonal v 49. minutě Semerád a začalo se svítat na hezčí časy. Bohužel příběh neměl šťastný konec, Butchis se povedlo vyrovnat a dvě minuty před koncem si smolně vstřelil vlastní branku Filip Šedivý. Domácí ještě zkusili hru v šesti, ale akorát obdrželi branku, a tak ztratili všechny tři body za prohru 5:7.

Příští víkend čeká ústecké hráče dlouhý výlet do Znojma, kde vyzvou jejich TJ Znojmo LAUFEN.

Autor: Dominik Hrabě