ÚstíLetka
15:5(5:0,4:1,6:4)
so 3. 12. 2022 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 17. kolo

Sobotní večer bude patřit ústeckému florbalu, parkety přijede provětrat Letka

V ústecké kabině panuje po vyhraném derby dobrá atmosféra, sezona však není zdaleka u svého konce, i když jsme se již přehoupli do druhé poloviny. V sobotu od 20:00 čeká ústecký tým zápas s rozjetou Letkou. První vzájemný zápas skončil jednoznačně 9:3 pro Florbal Ústí.

FBC Letka 3:9 Florbal Ústí

První vzájemný zápas byl jednoznačnou záležitostí pro ústecký tým. V První třetině se dostalo Ústí do vedení 4:1. Ve druhé třetině přidali ústečtí hráči další tři branky, hattrick zkompletoval Dan Semerád. V poslední třetině soupeř ústecké zatlačil, ale více než jednu branku z toho nevytřískal, naopak Ústí přidalo další dvě.

FBC LETKA TOMAN FINANCE GROUP

Letka zažívá velmi dobré období, tým se po nevydařeném vstupu do sezony oklepal a propracoval se až na šesté místo tabulky. V posledních kolech obrali o body Kladno, Gullivers i Hattrick Brno. Momentálně má Letka druhou nejlepší přesilovku v lize. Tým se nedostává často do oslabení, hrají průměrně pouze 1.3 oslabení na zápas. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Dominik Hubl s 20 kanadskými body.

Domácí se se ziskem 33 bodů stále drží na druhém místě před Bulldogs Brno. V posledním domácím utkání si v derby poradili s Chomutovem, kdy se tým poprvé prosadil desetkrát. Ústí vyhrál dvakrát za sebou doma a v sobotu nebude mířit na nic jiného než další domácí výhru. Florbal Ústí se příliš dobře neprezentuje ve hře v oslabení, kde má úspěšnost 55 %, což je nejhorší číslo z celé ligy. Na druhou stranu jich Ústí odehrálo ze všech týmů nejméně, pouze 18 oslabení za 16 zápasů. Nejproduktivnější hráč je Tomáš Pšenička s 24 body.

Zápas je naplánován na sobotu 3.12. od 20:00 na SH Sluneta. Přijďte podpořit domácí ve třetím domácím utkání v řadě!

Autor: Dominik Hrabě