Souhrn sezony 2022/2023. Jak se ženám dařilo?

Ženskému kádru po prohrách s TJ Sokol Nové Strašecí v prvním kole play-off 1. ligy žen oficiálně skončila sezona. Pojďme se podívat, jak se jim dařilo.

Ženy v sezoně 2022/2023 obsadily desátou příčku s jednadvaceti body. Své body nasbíraly z výher nad TJ Sokol Nové Strašecí, Banes Florbal Soběslav, Prague Tigers Nehvizdy, FBC Česká Lípa, SK Bivojky Litvínov, dále z proher v prodloužení s ACEMA Sparta Praha, TJ Sokol Nové Strašecí a v neposlední radě z prohry po nájezdech s týmem Rudý Dračice Nových Nadějí Týn. V porovnání s minulou sezonou se ženám dařilo hůr, neboť tehdy skončily na devátém místě s dvaatřiceti body.

Největším úspěchem byla jistě výhra 3:1 nad Prague Tigers Nehvizdy v desátém kole, neboť tento soupeř skončil na druhém místě v tabulce.

Po postupu do play-off byly ženy vyřazeny hned v prvním kole, a to týmem TJ Sokol Nové Strašecí, se kterým prohrály nejprve 4:6 a poté 5:6 v prodloužení.

Pokud se podíváme na týmové statistiky ze základní části, nejproduktivnější hráčkou a hráčkou s největším počtem asistencí byla Markéta Kociánová. Nejvíce vstřelených gólů měla na svém kontě Petra Bratschaedlová a v přesilové hře nejčastěji skórovala Adéla Kubíková. V bráně mohli diváci nejčastěji vidět Martinu Zajícovou, jež odchytala 822,16 minut.

Ženy nyní čeká letní příprava, při které budou trénovat na nadcházející sezonu.