Společné setkání oddílů v rámci PP3

Setkání všech klubů v rámci programu Českého florbalu PP3 se letos uskutečnilo v Praze.

142_20221014_211134.jpg

Dvoudenní akce plná seminářů a vyměňování si “know-how” mezi kluby ze tří skupin. Červená skupina jako TOP 12 týmů ČR, které mají velmi dobrou sportovní, organizační a marketingovou složku. Každé odvětví má poté jiné semináře, na kterých předávají své zkušenosti větší kluby těm menším.

Organizační složka - Této složky se zúčastnil manažer klubu David Stummer. Jednalo se o pět témat: hráč na vlastní pohon, využití software v klubu, motivace zaměstnanců, plánování a strategie klubu a řízení sportovního klubu.

Největší přínos pro mě měla přednáška na téma motivace zaměstnanců, která byla velmi dobře vedena a pojmenovávala věci se zaměstnanci naprosto trefně. Poté byla užitečná přednáška na téma software v klubu. Jelikož jsme loni přešli kompletně do EOS, byla to pro nás spíše ukázka toho, že to byla cesta správným směrem. Nemusíme řešit problémy, které mají týmy bez tohoto systému,” uvedl David Stummer.


Sportovní složka - Sportovní stránku má v klubu na starosti šéftrenér David Merta, který se zúčastnil těchto seminářů: Big data, trenéři ve školách, směřování elitního florbalu, budování sportovního úseku a práce s talentovanou mládeží.

„Jednoznačně nejlepší přednáška byla na téma trenéři ve školách. Hodně se mi líbila provázanost sportovních klubů se školami a městem. O něco takového jsem se také pokusil, ale zatím nebyla síla ostatních sportů v Ústí, posunout to na další úroveň,zhodnotil David Merta.


Marketingová složka
- Za marketing byl na PP3 PR manažer klubu Jiří Horák. Ten se zúčastnil těchto přednášek: sportovní event jako show, budování značky a trendy v komunikaci, vize elitního florbalu, budoucnost ženského florbalu a pořádání eventů a udržitelnost.

„Nemám moc rád obecné povídání, ale spíše konkrétní body. V tomto směru byly nejlepší dvě přednášky. Naprosto skvělá byla hned ta první, sportovní event jako show. Ta obsahovala spousty konkrétních návrhů, rad, inspirací a celkový pohled na to, jak dělat nejlepší show. Dále mě zaujala vize směřování elitního florbalu, který vedl bývalý prezident ČF Filip Šuman,“ sdělil na závěr své dojmy Jiří Horák.


Autor: Redakce