Srdnatý výkon nestačil, Boleslav vynulovala Ústí a postupuje do čtvrtfinále poháru.

Do Ústí nad Labem zavítal jeden z nejúspěšnějších týmů poslední dekády, Florbal Mladá Boleslav. Ústí se statečně drželo po dobu dvou třetin a bylo na dostřel soupeři, bez branek se však nevyhrává. Boleslav postoupila do čtvrtfinále po výhře 5:0.

Florbal Ústí - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:5

branky: 12. Daniel Šebek, 44. Dominik Beneš, 45. Jan Natov, 50. Tadeáš Chroust, 59. Lukáš Punčochář; rozhodčí: Jan Brejcha - Jakub Tázler; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 287; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 22 - Dominik Hanuš 15; po třetinách: 0:1, 0:0, 0:4

Velmi vyrovnaný souboj mohli diváci sledovat ve středeční večer. Ústí odolávalo mladoboleslavskému útoku přes deset minut. V 11. minutě se dokázal procpat do středu Šebek a prosadil se pod rukou Dittricha, ten však soupeře několikrát vychytal ve zbytku třetiny a Ústí se tak udrželo na dostřel jedné branky.

Druhá třetina nabídla vyrovnaný souboj, který podtrhnul výkon obou brankařů. Na konci třetiny dostala Boleslav možnost přesilové hry, v té se podařilo Ústí neinkasovat. Třicet sekund před koncem třetiny zazvonila za ústeckým brankářem tyč.

Třetí třetina ukázala rozdíly v týmech. Ústí začalo ztrácet síly, z toho vyplynuly chyby, které Boleslav potrestala. Nejdříve se z vytočení prosadil ústecký odchovanec Dominik Beneš. O dvě minuty později se dělovkou do šibenice prosadil Jan Natov. Již padající domeček z karet kompletně dodělal Tadeáš Chroust a na konečných 5:0 upravil skóre Lukáš Punčochář.

Ústí z poháru vypadlo v osmifinále, další domácí zápas má Florbal Ústí naplánovaný na neděli od 18:00. V derby se Florbal Ústí postaví Chomutovu!

Autor: Dominik Hrabě