Starší žáci odehráli své první čtyři duely sezony 23/24

V neděli 24. září odehrál kádr starších žáků v rámci prvního kola čtyři duely, a to s krajany Litvínovem a Chomutovem, Libercem a Českou Lípou. Jak zápasy dopadly?

Nabitá neděle přinesla starším žákům dvě vítězství a dvě remízy. Jako první se chlapci utkali s Litvínovem, se kterými odehráli velmi vyrovnaný zápas. Oba kádry se prosadili dvakrát ve druhé periodě a utkání tak dopadlo remízou 2:2.

Chuť si ale spravili o chvíli později, když roznesli Českou Lípu na kopytech. Vedení se ujali hned v první třetině a do konce zápasu ho nepustili. Česká Lípa na jejich tempo nedokázala dostatečně reagovat a Ústí tak zvítězilo 8:4, čímž si připsalo první výhru!

S Libercem to dopadlo obdobně jako s Litvínovem. Ústí se sice v první části dostalo do vedení 1:0, Liberec na to však v druhé třetině pohotově reagoval a do rozhodující třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 3:3. Ani poslední perioda však nerozhodla o vítězi, neboť se ani jednomu kádru nepodařilo znovu prosadit a utkání tak skončilo remízou.

Poslední zápas s Chomutovem se starším žákům opět vyvedl. Po vyrovnané první třetině, kdy oba týmy vstřelily jednu branku, se Ústí rozhodlo převzít zápas do svých rukou. V druhé periodě se jim podařilo vstřelit čtyři góly a stav 5:1 udrželi až do konce. Zaslouženě tak podruhé zvítězili a zakončili svůj zápasový den úspěchem!

V tabulce teď stojí na druhé příčce pod Libercem. Další utkání je čekají v sobotu 7. října, tak jim nezapomeňte držet palce.