Starší žáci ovládli Nisa open

Nejmladší členové Starších žáků A ovládli 22. ročník turnaje Salming Nisa Open 2022 v kategorii 3+1 do 13 let.

První termín turnaje se konal od pátku 20.5. do neděle 22.5.2022 již tradičně v Hale míčových sportů Liberec. Ze základní skupiny A postoupili z prvního místa jednoznačně po výhrách nad TJ Sokol Hodkovice nad Mohelkou (18:0), FLORBAL LITOMYŠL (10:6), ASK Bystřice n.P. (17:0), TJ Tlučná (14:0), Draci Lanškroun girls (21:1) a polskými WSU Wierzchowo (19:0) přímo do semifinále. Zde si poradili s týmem FbC Skuteč (18:3) a ve finále je pak čekal vítěz skupiny B Florbal Tachov.

Výsledky z obou skupin předpovídaly vyrovnanou bitvu od samého začátku. Po napínavém prvním poločase a opatrnějším vstupu do poločasu druhého se hra přelévala ze strany na stranu až do stavu 5:5. Koncovku finálového zápasu lépe zvládli hráči Florbal Ústí a turnaj zakončili výhrou 11:5 nad Florbal Tachov. Všichni jsme si turnaj užili. Děkujeme rodičům a naším Ultras za vytvoření domácí atmosféry.

Autor: Jířa Henzlová