Starší žákyně na PFC

Od pátku 17.5. do neděle 19.5. se konal turnaj Prague Floorball Cup, kterého se vedle mladších žáků zúčastnila i naše děvčata.

Všech 12 týmů se rozdělilo do 2 skupin. Rozlosováni jsme byli do skupiny B s velmi atraktivními soupeři.

Florbal Ústí - Bulldogs Brno 0:5

V prvním zápase jsme vyzvali starší žákyně z týmu Bulldogs Brno. Letošní semifinalista ukazoval kvalitu již od začátku utkání. Holky statečně bránily, vytknout se jim dají 2 slepené góly na konci 6. minuty, ale se skóre v 1. půlce jsme byli spokojení.

V druhé půli jsme obranou činnost zlepšili a objevily se i náznaky menších šancí, které jsme však nedokázali využít. Skvělý výkon předvedly obě gólmanky, vypíchl bych Nelču Votočkovou, pro kterou se jednalo o výkon turnaje. Zároveň speciální poklonu vyjádřil i trenér soupeřek. Zápas skončil 5:0 pro brněnské, což považujeme vzhledem k florbalově mladému týmu za výborný počin.

Florbal Ústí - FbŠ Bohemians 0:6

Prvním pražským soupeřem byly klokanky. Utkání na hale Jedenáctka přineslo 2 podobné poločasy. Oba skončily stejným skóre 3:0 pro soupeřky. Velkým pozitivem bylo zvýšení útočného snažení a s tím spojeného ohrožení branky Bohemians.

Florbal Ústí - ACEMA Sparta Praha 0:15

Druhý pražský tým ve stejný den nás čekal na hale ve Vinohradech. Bohužel se v zápase projevilo vyčerpání po 2 dobře ubráněných utkáních a přesuny po Praze. Soupeřky jasně dominovaly a jednoduše nás obehrávaly, výkon se tak ani zdaleka neblížil těm, které jsme předvedli v předchozích utkáních.

Do druhé půlky jsme se i přes skóre dokázali namotivovat a sebrali jsme zbytky sil s odhodláním předvést alespoň v druhé půlce dobrý výkon. Počet obdržených gólů v druhé půlce jsme proti vítězkám celého turnaje snížili oproti první půlce na polovinu, přesto se bohužel jednalo o náš nejhorší výkon na turnaji, nejen z hlediska skóre. Věřím však, že nám dal dobrou zpětnou vazbu a zároveň pozvedl naše předchozí výkony se srovnatelně silnými soupeřkami. Tímto zápasem pro nás z hlediska florbalu první den na turnaji skončil a vydali jsme se na večeři, vytoužených špaget se však holky nedočkaly.

Florbal Ústí - Pixbo Wallenstam IBF 0:4

Druhý den hned ráno nás čekal asi nejatraktivnější soupeř. Mile nás hned na úvod potěšili trenéři, kteří nás šli po příchodu pozdravit a prohodit pár slov před zápasem, který se následně odehrál ve velmi přátelské atmosféře.

Překvapivě se jednalo o jedno z nejvyrovnanějších utkání na turnaji. Do poločasové přestávky jsme šli za stavu 0:0, kdy nás párkrát zachránila tyčka, ale zejména podala skvělý výkon gólmanka Sára Mikulčíková. Zároveň jsme byli i nebezpeční dopředu, skvělou střelu do horního rohu Terky Doubravové však gólmanka soupeřek dokázala vytěsnit nad.

Druhý poločas jsme předvedli dozadu i dopředu podobně dobrý výkon, za zmínku stojí výkon hráček na křídle Laury Bicanové a Terky Dobošové, které, ač věkem mladší žákyně, dokázaly dostat švédské hráčky pod tlak a vytvořily tak pro náš tým několik šancí. Bohužel branka již nebyla postavená tak dobře jako v první půlce a střely už zapadly do brány.

Florbal Ústí - SK Meťák České Budějovice 0:5

Papírově asi nejslabší soupeř v základní skupině, přesto další z velmi šikovných a kvalitních soupeřů. První půlka byla vyrovnaná a skončila podobně jako zápas s Pixbem 0:0. Skvělý výkon podaly všechny holky, vyzdvihnout by se pak dala útočná dvojice Péťa Kalinová a Evča Holečková a s nimi na centru hrající Sofča Malíková, které předvedly super výkon dopředu i dozadu.

V druhé půlce jsme hned na úvod bohužel inkasovali rychlý gól, který nás vyvedl z herní pohody a holky z Českých Budějovic nás dokázaly dostat pod tlak a dovedly svůj tým k výhře a 5. místu ve skupině.

Nás už pak čekala jen zpětná vazba, oběd a následně jsme vyrazili na pokoje načerpat sílu. Po večeři jsme pak hromadně zafandili hokejovému nároďáku a šli se vyspat na Playoff B.

Florbal Ústí - Zlín Lions 2:4

V playoff B se utkaly týmy na 5. místě s týmy na 6. místě. Na nás tak čekal další moravský celek, tentokrát ze Zlína.

Tento zápas ošperkoval výkon obraných dvojic Amča Horáčková - Barča Morvayová, které předvedly super výkon zejména v obranné činnosti, a Eliška Burgrová - Káťa Kubínová, u které bych vyzdvihl útočnou činnost, kdy se jim povedlo tvořit zajímavé šance. Zároveň také předvedla skvělý výkon útočná dvojice Natka Kuklíková - Evča Fryčková, která dokázala díky vytvořenému tlaku získat spoustu balónků, a tak vytvořit dobré příležitosti pro skórování.

Skóre otevřela proměněným nájezdem Amča Horáčková. Ta volila tvrdou střelu k levé tyčce. Gólmanka sice míček tečovala, ale na střelu byla krátká, a tak se naše holky mohly radovat z prvního gólu v turnaji. Ztráta koncentrace však znamenala 2 zbytečná vyloučení a chyby v obraně a soupeřky tak skóre otočily na 3:1.

Do druhé půle jsme šli připravení vybojovat postup a v plné síle se holky vrhly do druhé půlky. Lépe jsme bránili a naše útočné snažení se také zlepšilo. Náš tlak vyústil ve snížení stavu, kdy Natka Kuklíková získala balón a Terka Doubravová střelou nad nohu k pravé tyči snížila skóre. Výsledek se tak stal otevřeným a hra se ještě více vyrovnala a oba týmy předvedly atraktivní florbal.

Závěrečná snaha o vyrovnání vyústila ve hru bez brankářky. Ač jsme si vytvořili tlak, gólmanka soupeřů již nekapitulovala a naopak holky ze Zlína uklidily balónek do naší branky.

Utkání tak skončilo 4:2 v náš neprospěch, ale jsme na holky za předvedenou hru velmi hrdí.

Děkujeme všem rodičům za fandění a pomoc s dopravou. Velký dík patří i soupeřkám ze všech koutů ČR i ze Švédska. Turnaj ukázal velký potenciál našeho mladého týmu a věřím, že na něj budou holky vzpomínat s radostí jako my. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další výjezd!

Autor: Karel Černý