,,Štíři jsou na play-off velmi dobře připravení," říká před pokračováním série Vojta Esterka

Obránce elitní formace Vojta Esterka hodnotí průběh prvních dvou čtvrtfinálových utkání, která se odehrála na ústecké Slunetě.

212_20230309_193810.jpg

Vojto, v prvním utkání to nebyl z naší strany zrovna “play-off mód”, co se stalo?

Bohužel s tebou musím souhlasit. Po výhře bylo v kabině spíše ticho, než abychom oslavovali první bod. Dle mého jsme v prvním zápase čekali, že výsledek se dostaví sám. Nehledě na to, že Štíři jsou na play-off velmi dobře připravení. V prodloužení skvěle zachytal Dominik Hrabě, který nás držel celý zápas a v nájezdové loterii jsme byli šťastnějším týmem. Bod je doma, a to se počítá.

První utkání šlo až do samostatných nájezdů. Jak na člověka, co jde na nájezd, působí ten tlak?

Kdo koukal na zápas, tak viděl, že konkrétně na mě tlak zapůsobil až až… Naštěstí zbytek spoluhráčů udržel nervy na uzdě a dotáhli jsme to do vítězného konce.

Druhé utkání znamenalo výrazné zlepšení našeho výkonu, jak hodnotíš druhý zápas?

Už od rozcvičení jsme zařadili vyšší kvalt. Uvědomovali jsme si, že nedělní zápas nebude o nic lehčí než ten sobotní. Určitě pomohly změny, které jsme udělali v přechodu do útoku, jelikož v prvním střetnutí jsme se do útočného pásma dostávali méně, než bychom si představovali. V nedělním utkání jsem z týmu cítil větší chuť po vítězství a troufám si říci, že jsme hru a nasazení výrazně zlepšili. Doufám, že naše výkony půjdou v play-off stále nahoru!

V obou utkáních jsme měli nejvyšší návštěvu ze všech čtvrtfinálových dvojic, i když jsme začínali v neděli netradičně ve 12:30. Jak důležitá je pro Vás hráče ta skvělá atmosféra na utkáních?

Nesmírně si vážíme podpory, které se nám od fanoušků dostává. Každou sezónu je to naše opora, která nás žene kupředu a já osobně si každý domácí zápas před takovým publikem dost užívám. Tímto bych chtěl pochválit Jirku Horáka, který se dobře stará o to, aby měli jak hráči, tak diváci z každého zápasu na Slunetě zážitek a rádi se vraceli.

Jak si myslíš, že se budou Budějovičtí prezentovat na domácí palubovce? Podobně jako u nás, nebo domácí prostředí změní obraz hry?

Paradoxně se nám v sezóně dařilo na hostujících půdách, takže je možné, že to uplatníme i na víkendovém výjezdu. Rozhodně nečekáme, že třetí výhru dostaneme zadarmo a jsme si vědomi, že na hřišti budeme muset nechat vše. Doufám, že o víkendu se k tomu tak i postavíme a přivezeme do Ústí třetí bod.

Díky!

Autor: Jiří Horák