Související zápas

Florbal Ústí
LetkaÚstí
3:9(1:4,1:3,1:2)
st 28. 9. 2022 18:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 5. kolo

Sváteční utkání u polských hranic. Ústí se střetne s Letkou v dalekých Štěpánkovicích.

Ústí čeká po vyhraném derby s Chomutovem souboj s nevyzpytatelnou Letkou. Ústecký tým si po nevydařeném vstupu do sezony zvedl koeficient výhrami nad Znojmem a Chomutovem. Svátečním soupeřem bude tým ze Štěpánkovic FBC Letka. Týmy se spolu setkaly pouze dvakrát, z obou duelů vyšlo lépe Ústí.

131_20220928_113323.jpg

FBC Letka

Letka se v prémiové sezoně udržela v 1.lize mužů a může své zkušenosti v této soutěži dále rozvíjet. Tým se nachází na 11. místě tabulky se ziskem čtyř bodů. V prvním kole si připsal bod za remízu s Budějovicemi, poté dvakrát prohrál. První výhra přišla s nováčkem ligy Aligators Klobouky. Letce se zatím nedaří do ofenzívy, s 15 vstřelenými brankami jsou druzí nejhorší v lize. Nejlepším hráčem je Jan Vojáček s pěti body.

Florbal Ústí

Po nevydařeném začátku sezony se začíná svítat na lepší časy. Tým pod vedením Vladimíra Trčka získal potřebné sebevědomí, když v bitvě o sever porazil Chomutov. Ústí si na své konto připsalo již osm bodů a rázem se vyhouplo na čtvrté místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem ústeckého týmu je Tomáš Pšenička, který si v posledním utkání připsal hattrick. Celkově si již připsal sedm bodů. O co se Ústí může opřít je přesilová hra. Prozatím je úspěšnost na 60 %, což je druhé nejlepší číslo v lize. Dalším stavebním kamenem ústeckého týmu je ukázněnost, ze čtyř utkání byli hráči vyloučeni pouze třikrát, což Ústí staví na druhé místo v této statistice. Na čem by měli hráči zapracovat je střelba. Úspěšnost střelby se zastavila po čtyřech kolech na 15 %, což je zcela nejhorší počin v celé lize. Ústí s Letkou ještě neprohrálo, s relativním nováčkem ligy hrálo poprvé minulý rok, obě utkání vyhrálo.

Utkání začíná ve středu v 18:00, podporovat ústecké hráče můžete online na TV.com

Autor: Dominik Hrabě