Tereza Doubravová: "Vést tým a snažit se být jeho hlavní oporou mě moc baví."

Web Florbal Ústí dnes nabízí atraktivní rozhovor s kapitánkou starších žákyň, Terezou Doubravovou. Jak Terka hodnotí aktuálně probíhající sezonu a jak vnímá letní přípravu? To vše se dočtete níže.

388_20240218_131930.jpg

Jak byste zhodnotila dosavadní průběh sezony 2023/2024?

Průběh sezony zatím hodnotím pozitivně. Na začátku to nevypadalo moc dobře, ale postupem času jsme se více soustředily na hru a začaly více pracovat na trénincích. Začínají být vidět výsledky, takže moje očekávání to splnilo.

Když to porovnáte s minulou sezonou, změnilo se něco? Vidíte velký rozdíl v jednotlivých sezonách?

Kdybych měla letošní sezonu srovnat s minulou, tak hlavním rozdílem je přechod z trojkového florbalu na pětkový. Na 5+1 jsme se začaly připravovat už ve 2. polovině minulé sezony, kdy jsme začaly pracovat na rozestavení a vše si vyzkoušely na přípravném turnaji. Velkou změnou na začátku byl také příchod mnoha nových hráček a také změna trenérského týmu.

Jak spolupracujete uvnitř týmu?

Na týmové spolupráci se snažíme pracovat ze všechno nejvíce. Vztahy v našem týmu jsou dobré, ale pořád je co zlepšovat.

Vídáte se i mimo hřiště?

Mimo hřiště se vídáme spíše každá odděleně se svými kamarádkami. V rámci teambuildingu ale jezdíme na zimní soustředění nebo po zápasech zajdeme na společný oběd. Občas také vyrazíme na výlet.

Jak bude probíhat vaše letní příprava?

Letní příprava je sice pořádný dril, ale já se na ní osobně těším a myslím, že to můžu říct i za celý tým. Beru ji jako nutnost, abychom se na sezonu pořádně připravily. Nejvíce se těším na soustředění, kde je celý tým pospolu a makáme na sobě všichni společně.

Na čem je podle vás potřeba zapracovat?

Zapracovat můžeme určitě na spoustě věcí. Musíme zlepšit fyzičku i práci s florbalkou, abychom dokázaly hrát vyrovnanější zápasy. Na trénincích bych ale nic konkrétního neměnila.

Jaká máte očekávání na zbytek sezony?

Zbytek sezony vidím velmi pozitivně. V první polovině jsme se snažily přijít na všechno, co nejde, a dát vše postupně dohromady. To se podařilo a posouváme se dál a dál. Začíná se to projevovat i na výsledcích. Hra v některých zápasech vypadá lépe než na začátku, dostáváme méně gólů a nějaké také dáváme. Myslím si, že pokud vše bude pokračovat stejně, tak sezona dopadne dobře a můžeme se dočkat i nějakých výher.

Jste na pozici kapitánky. Je pro vás tato role těžká?

Ano, role kapitánky je pro mě zatím velmi těžká, ale postupně se do toho dostávám. Děkuji týmu za podporu a za rady, které od spoluhráček dostávám. Vést tým a snažit se být jeho hlavní oporou mě moc baví a chtěla bych v tom pokračovat.

Máte nějaký předzápasový rituál?

Kromě pokřiku před zápasem žádný speciální rituál nemáme.

Chcete na závěr něco vzkázat čtenářům?

Pokud někdo bude mít čas, tak nás můžete přijít podpořit na domácí turnaje naplánované na 23.3. a 27.4. na Gymnáziu Jateční.