Tomáš Kremlík: "Ve florbalu mě nejvíc podporuje můj táta, který jezdí na každý zápas."

Úspěch dorostenců na MČR byl zásluhou nejen hráčů, ale také gólmanů. Připravili jsme proto rozhovor s Tomášem Kremlíkem, který byl velkou oporou pro celý kádr. Jak hodnotí sezonu z pohledu brankáře?

440_20240515_181317.jpg

Jak bys zhodnotil celou sezonu 2023/2024?

Sezonu hodnotím jako úspěšnou, protože patříme mezi top 4 týmy v celé republice. K medaili na MČR dorostu jsme měli velmi blízko, bohužel to ale nakonec neklaplo. Dalším pozitivem bylo získávání zkušeností v nejvyšší juniorské lize, i když se nám závěr play-off moc nepodařil.

Jako gólman musíš umět zachovat klid a soustředit se. Máš nějaké triky?

Žádné speciální rituály, kterými bych se připravoval na zápas, nemám. Maximálně si pouštím před zápasem písníčky, abych se pak lépe koncentroval na zápas.

Čekal jsi, že se v play-off dostanete tak daleko?

Ano, byl to náš celosezonní cíl, protože nám to minulý rok o kousek uteklo. V osmifinálovém kole, které zaručovalo postup na samotné MČR, jsme chytili jednoho z nejtěžších možných soupeřů. Následně čtvrtfinálový soupeř byl tedy papírově slabší. Tím pádem jsem věřil, že se dostaneme až do semifinále a budeme mít šanci zabojovat o medaile, což se také stalo.

Jak bys popsal své pocity, když váš tým postoupil na MČR?

Byla to jedna velká euforie. Byl jsem hlavně rád, že se opět Ústí mohlo ukázat na MČR. Dlouho tu tento úspěch nebyl, a proto jsem byl vděčný, že jsem mohl být jeho součástí.

Připravoval jsi se nějak speciálně na ty poslední duely?

Jak už jsem zmiňoval, nemám žádné speciální přípravy nebo rituály, ale přeci jen na mě trochu tíha zápasů doléhala, a tak jsem se snažil být co nejvíce klidný. V zápasech mi to občas trochu uletělo, ale snažil jsem se kontrolovat své emoce, abych negativně neovlivňoval spoluhráče.

V semifinále jste prohráli s Tatranem. Šlo něco udělat lépe?

Je spousta věcí, které by šly udělat jinak nebo lépe. Některé góly si vyčítám, Tatran má prostě velmi kvalitní tým a dokázal tak potrestat naše chyby. Myslím si ale, že jsme byli celý zápas vyrovnaným soupeřem, a že jsme Tatran zaskočili.

Boj o bronz byl velmi napínavý. Předvedl jsi neskutečných třicet dva zákroků. Můžeš duel popsat ze svého úhlu pohledu?

Boj o třetí místo zprvu vypadal velmi jednoznačně pro nás, protože hráči Vítkovic byli velmi unavení z duelu proti Spartě. Do třetí třetiny ale vstoupili jako nový tým a zaskočili nás. Celý zápas rozhodly samostatné nájezdy, které probíhaly stejně jako samotný zápas. Po čtvrté sérii nájezdů jsme vedli 2:1 a byli jsme velmi blízko medailím, ale soupeř v závěru opět překvapil a dorovnal. Následně rozhodla náhlá smrt, ve které jsme nebyli šťastnějším týmem a museli jsme se tak spokojit se čtvrtým místem.

Jste spokojený se čtvrtým místem?

Čtvrté místo je s odstupem času určitě velkým úspěchem, ale třetí místo a medaile by byla sladším závěrem sezony.

Myslíš si, že dobrá a přátelská atmosféra v týmu dopomohla k takovému skvělému výsledku?

Ano, dobrý kolektiv je klíčem k úspěchům. Myslím si, že bez dobrých vztahů v týmu by se nám tento úspěch nepodařil, a proto je u mě kolektiv na prvním místě.

Nyní bude letní příprava. Co přesně tě jako brankáře čeká?

Letní příprava je moje nejmíň oblíbená část sezony. Účastním se stejných aktivit jako hráči, ale trenéři mají menší nároky na mé vytrvalostní výkony.

Kdo tě z vašeho okolí ve florbalu nejvíce podporuje?

Ve florbalu mě nejvíce podporuje rodina, speciálně můj táta, který jezdí na každý zápas.

Jaké máš cíle do další sezony?

Mými osobními cíli do příští sezony je pravidelně chytat juniorské zápasy, stále se zlepšovat a pracovat na psychické stránce. A jelikož už věkem spadám do juniorů, cílem je i postoupit přes kvalifikaci do nejvyšší juniorské soutěže a následně postoupit co nejdále v play-off.