Trenéři mládeže hodnotí sezonu

Trenéři mládeže hodnotí uplynulou sezonu ve své kategorii.

448_20240622_212208.jpg

Jakub Mrázek – přípravka:

Sezona 23/24 byla pro náš tým plná změn a nových tváří. Naše priorita byla od počátku rozvíjet všeobecné sportovní dovednosti u těchto nových hráčů, jako je obratnost, rychlost, reakce, soutěživost, a zároveň budovat pozitivní vztah ke sportu.

Pozorovali jsme, jak se naše děti měsíc od měsíce neustále zlepšují. Největší pokrok jsme viděli v jejich schopnosti reagovat na nové situace, a také v jejich celkové pohybové zdatnosti a dovednostech s florbalkou. Společně jsme slavili jejich úspěchy ve vstřelených gólech a vyhraných zápasech, ale zároveň jsme je také podporovali a učili se vyrovnávat s neúspěchy.

Tito mladí hráči mají před sebou ještě dlouhou cestu a záleží jen na nich, zda budou chtít dále zdokonalovat své dovednosti v tomto či jiném sportu. Náš trenérský tým bude vždy připraven pomoci jim na jejich sportovním vývoji.

Láďa Štorek – elévové:

Celkově byla sezóna velmi vydařená. Vidět jejich radost a pokrok v individuálních dovednostech bylo neuvěřitelně uspokojivé. Věřím, že tato sezóna poskytla pevný základ pro jejich budoucí rozvoj a vášeň pro sport, ať už se rozhodnou pokračovat ve florbalu nebo se rozhodnou jít jiným směrem. Tento ročník má v sobě obrovský potenciál, proto se už teď těším na příští sezónu.

Vít Pavelka – mladší žáci:

Sezónu bych zhodnotil z několika hledisek.

Za prvé, co se týká počtu hráčů, tak je vidět, že jsem já, Pavel Vítek a Péťa Dunaj odvedli dobrou práci co se týká obsahu tréninků a chováním vůči dětem. Ze celou sezónu nás opustili pouze tři kluci. Na druhou stranu většina nových kluků, kteří si přišli florbal vyzkoušet, tak u nás zůstali.

Co se týká výsledkové části, tak průběh byl přesně jaký jsme očekávali. Až na výpadek na začátku sezóny, kdy tým WHITE spadnul do třetího koše, jsme se postupně zlepšovali a ke konci sezóny pravidelně hráli v 1. koši, kde jsme odehráli slušné výsledky. Tým RED hrál sice ve třetím koši, ale několikrát byl blízko postupu do druhého koše. Vždy jsem dával v nominacích na turnaje přednost mladším žákům, nicméně často se místo uvolnilo a doplňoval jsem tým hráči z řad elévů, kteří ukázali velký potenciál do budoucna. Je zde vidět dobrá práce Štoryho, Marti a Kuby.

Co se týká výkonnostní části, tak je potřeba si uvědomit, že velká část této skupiny nehrála florbal od přípravky, a tudíž jsem byl nucen se více věnovat individuálním dovednostem, a především hře jeden na jednoho. Reálné zrcadlo naší výkonnosti nám ukázali posezónní turnaje PFC Spring a Nisa Open, kde jsme hráli se soupeři mimo náš region a řekl bych, že jsme hráli s většinou soupeřů výkonnostně vyrovnaně.

Pavel Vlček – starší žáci B:

Sezonu hodnotím pozitivně. Ze začátku jsme pracovali na základních věcech, kterým jsme museli věřit a na závěr sezony se to podepisovalo, kdy jsme na domácím turnaji předvedli skvělé výkony. Na některých byl dokonce vidět enormní posun, za co jsem jako trenér hodně rád a teď už bude na nich, jak se k tomu postaví do budoucna. Každopádně všem klukům, které jsem mohl tuto sezonu trénovat děkuji.


Zdeněk Kadlec – starší žáci A:

Z mého pohledu se jednalo o velmi náročnou, ale úspěšnou sezonu. Jak z pohledu týmu, tak hlavně pro rozvoj hráčů do dalších let a to všech ročníků, které za starší žáky letos nastupovali.

O náročnosti, ale i úspěšnosti svědčí fakt, že za celou sezónu jsme nesestoupili z prvního koše a bojovali jsme o účast na MČR starších žáků.

Většina hráčů ročníku 2009 hrálo, jak v kategorii dorostu, tak v kategorii starších žáků. Změny herních stylů, herní tvrdosti a různě nastavených měřítek rozhodčích, dělali někdy hráčům problémy. Proto jim patří velké uznání za to, jak se s tím vyrovnali. Jaké výkony předváděli a byli ochotní hrát obě kategorie najednou. I díky nim mohli kluci ročníku 2010 herně vyrůstat po jejich boku a rozhodně mohou přebrat roli lídrovství v letošní sezoně. Hlavně na nich se bude stavět a kluci udělali obrovský pokrok ve fyzických, ale hlavně v herních dovednostech. Paradoxně jim pomohl menší počet hráčů v této kategorii, a tím možnost individuálního přístupu trenéra Jakuba Kolstrunka, například při skills trénincích.

Ke konci sezony větší část hráčů ročníku 2009 hrála na MČR dorostu, a tím nemohla nastupovat za starší žáky. Dala se tedy příležitost některým hráčům z B týmu a z týmu mladších žáků. Pro tyto hráče to byla zcela nová zkušenost. Nutno říci, že kluci díky své urputností a snaze se do týmu začlenit, pomohli udržet první koš. Kluci sami pochopili, jak velký je to rozdíl a jak velký skok je čeká v letošní sezoně. Ať se to týká herního myšlení, rychlosti, tvrdosti nebo taktiky.

Značný posun vidím ve směru, ve kterém se všichni hráči posunuli ve všech herních dovednostech a rozhodně, je na čem stavět v dalších letech.

Velké poděkování patří rodičům, kteří kluky doprovázeli a podporovali na každém turnaji.

Karel Černý – starší žákyně:

Stržky mají za sebou výsledkově nepovedenou sezónu. Výsledky pro nás nebyly však důležité s ohledem na níže zmíněné skutečnosti.

Jedná se o velmi mladý tým jak z hlediska věku, tak doby, po kterou florbal hrají. Téměř polovina dívek odehrála svůj první zápas v průběhu této sezóny, některé až na jejím konci. Zároveň více než třetina děvčat věkově spadá do kategorie mladších žákyň, a tak hrály i proti o 3 roky starším soupeřkám. Většina holčin je pak narozena v roce 2010, a tak bude tým ve stejném složení pokračovat i další rok, a tak máme základ, na kterém se dá stavět.

Jako velké pozitivum tedy hodnotíme to, že se povedlo začlenit nové holčiny. Povedl se nám přechod z trojkového florbalu na pětkový a holky pochopily základy rozestavění.

Jako negativum sezóny se ukázala kondice, kdy jakožto bránící tým jsme nedokázali vydržet aktivní až do konce. Chyběla taktéž lepší psychická odolnost a do příští sezóny musíme taktéž zapracovat na individuálních dovednostech, pro které, oproti trojkovému florbalu, není na velkém hřišti tolik prostoru.


Jakub Verner – dorostenky:

Na rozdíl od českých hokejistů jsme letos s dorostenkami moc úspěchů neposbírali. Už od prvních zápasů nás začala trápit zranění, která se hromadila, což mělo vliv na morálku, ale hlavně na počty. Díky našim starším žákyním jsme ale dokázaly vždy dorazit a odehrát zápasy, mezi které se jistě zařadily i vyrovnaná utkání. Děkuji holkám za sezónu.

Jan Sattler – dorost a junioři B:

U dorostu to bude o něco složitější. Myslím si, že tabulka odpovídá o jejich kvalitě. Za 5. místo se není třeba stydět, každý zápas byl od kluků na 100 %. Jediné na čem je potřeba zapracovat je mentalita a přístup, což nám občas komplikuje práci v tréninku i zápasech, ale nakonec jsme vše zvládli a myslím si, že jsme se všichni společně posunuli o kus dál.

U juniorů bych naši sezónu zhodnotil jako úspěch v neúspěchu, vzhledem k tomu, že přichází více a více nováčků, tak je každý trénink skoro nanovo. Úspěch v tom, že jsme vše zvládli, ať už ve zdraví nebo i naučení něčeho nového. Jako neúspěch bych vypíchl naše umístění, myslím si, že jsme mohli dopadnout lépe