Tým veteránů odehrál v Praze mezinárodní turnaj Prague Masters

Tým veteránů Florbal Ústí opět vzorně reprezentoval Ústecký kraj na mezinárodním florbalovém turnaji veteránů Prague Masters 2023, kategorii 45+.

Ve skupině po dvou vítězných zápasech nad norským FET 2:0 (G:Rambousek, Weber, A:Petráš, Kašpar), švédským Gothenburg Veterans 3:2 (G:Weber, Filipec, Kašpar, A:Žitnan, 2x Weber) a prohře se silným finským PRO-09 3:5 (G:Weber, Zinga, Petráš, A:Rambousek, Pavel Kotrba, Rambousek) získal 6 bodů a obsadil nad očekávání skvělé 2. místo.

V zápase proti finským PRO-09 musel čelit tým nejen 2 oslabením, ale i dvěma trestným střílením, tak musela dlouholetá veteránská brankářská jednička Fanda Secký vytáhnou několik nadstandardních zákroků, vč. Famózně chyceného nájezdu. V osmifinále čekal další severský tým, silný finský FBT Fishcock, který začal zápas ve velkém stylu a v prvních 5 minutách si vytvořil 4 vyložené gólové šance. Ty však díky výborným zákrokům turnajové brankářské jedničky Petra Špičáka neskončily naštěstí góly a zápas byl tak stále otevřený. Poté se hra postupně vyrovnala a od 2.poločasu začal FBÚ přebírat taktovku a dobývat obrannou hráz Finů. Rozhodující gól padl po krásné kombinaci, když Standa Dobosz našel v rychlém náběhu Pepu Vlacha a ten přesnou střelou nedal brankáři šanci. Ve zbytku zápasu FBÚ kvalitní týmovou hrou nedal prostor k vyrovnání.

Čtvrtfinále bylo doma, tam čekal švédský tým Mora Legends, v čele s bývalými reprezentanty Peterem Wallinem a Martinem Hölströmem, několikanásobný vítěz turnaje. Tým hrál v 1.poločase vyrovnanou partii, škoda jen, že si nepohlídal poslední minutu, kdy dostal 2 slepené góly na poločasový stav 0:3. Ve druhém poločase švédský tým předvedl několik dalších milimetrových kombinací, které skončily góly a celkově tým padl 0:6. Čtvrtfinále bylo však nesporným úspěchem, a ve všech pozápasových rozborech, vč. Turnajové party v klubu Lávka se rýsovaly myšlenky, jak se ještě zlepšit a posunout se ještě dále.

Celkem se turnaje zúčastnilo 18 hráčů: Franta Secký, Petr Špičák, Standa Dobosz, Petr Filipec, Pavel Kučaba, Milan Marinč, Bohouš Veselý, Robert Žitnan, Petr Kašpar, Pavel Kotrba, Petr Lenc, Ladislav Malý, Petr Petráš, Tomáš Rambousek, Josef Vlach, Honza Vondruška, Radek Weber, Kamil Zinga).

Celému týmu děkuji za účast, skvělou hru, atmosféru a těším se na PM 2024.

Autor: Radek Weber