Související zápasy

Florbal Ústí

„Uděláme všechno proto, abychom se zapsali do historie,“ burcuje Šimon Leszko

Tento víkend čeká dorostence vrchol sezony! Ve čtvrtfinále MČR na nás čekají Gorily z Plzně. Vyzpovídali jsme Šimona Leszka.

430_20240417_152145.jpg

Povedl se Vám skvělý počin. Postup do čtvrtfinále MČR je obrovský úspěch. Jak jsi prožíval sérii s Bohemkou?

Proti nám stál soupeř, který byl vítězem naší skupiny, navíc pro většinu z nás to je první play-off, byl jsem velmi nervózní, ale myslím si, že jsem nebyl jediný. Troufám si říct, že v prvním zápase jsme byli lepším týmem, ale bohužel nám to tam nepadalo a tým jako Bohemka ty naše chyby prostě zvládl využít. Do druhého zápasu jsme šli s tím, že už nemáme co ztratit a nechtěli jsme připustit, aby to byl náš poslední zápas sezony. Celý tým dal do toho vše i srdíčko a nakonec jsme to zvládli a o jeden gól postoupili. Od všech to byl zatím nejlepší výkon a jsme strašně rádi, že jsme to zvládli a postoupili na republiku.

Ve čtvrtfinále na vás čekají Gorily z Plzně, jak si myslíš, že bude série probíhat?

Po zkušenostech z průběhu sezóny si myslím, že to budou velmi vyrovnaná a vyhrocená utkání. Pevně věřím, že vyhrajeme my. Musíme ale plnit to, co si řekneme, bojovat jako jeden tým až do poslední vteřiny a předvést stejný, ne-li lepší výkon jako proti Bohemce.

Opět důležitá bude podpora fanoušků, která je celou sezonu skvělá. Jak se ti hraje před takovou kulisou?

Je super mít takovou podporu jakou máme po celou sezónu. Hraje se mi před nimi skvěle. Je to jako další hráč na hřišti a bez nich by to nebylo ono, protože vytvářejí perfektní kulisu.

S jakým cílem pojedete do Prahy?

Do Prahy jedeme určitě zahrát co nejlepší výsledek. Do zápasů jsme připraveni dát úplně všechno. Pokusíme se splnit cíl, co jsme si dali před sezónou a využít šanci, kterou máme co nejlépe. Určitě budeme rádi za podporu od každého, kdo dorazí a pokusíme se zapsat společně do historie.

Autor Jiří Horák