Související zápasy

Ústecká cesta končí v semifinále, muži nenašli recept na brněnskou obranu a dvakrát prohráli

Ústecký sen o postupu se třetí sezonu v řadě rozplynul v semifinále. Tentokrát muži narazili na pevnou brněnskou obranu, která dokázala ukorigovat obrovský ústecký tlak. Zatímco v sobotu ztratilo Ústí vedení 2:0, tak v neděli se týmy přetlačovaly až do poslední minuty.

Florbal Ústí - Bulldogs Brno 3:6

branky: 5. Jakub Kolstrunk, 11. Miroslav Fořt, 41. Vojtěch Esterka - 22. Michal Pešák, 26. Lukáš Gregr, 29. Filip Sedmera, 36. Lukáš Gregr, 57. Lukáš Kučera, 58. Petr Koláčný; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 502; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 10 - Martin Koudelka 34; po třetinách: 2:0, 0:4, 1:2

Ústí začalo sobotní utkání nejlépe jak mohlo. V páté minutě se ujalo vedení po brance Kolstrunka, kterého našel Esterka. Zatímco Brno se nedostalo k jediné střele, tak Ústí navýšilo své vedení. Fořt se dostal k míčku na střelu, vypálil tvrdý projektil, který se i díky teči obránce dostal až do sítě. Brno v úvodních dvaceti minutách nevystřelilo na branku.

Ve druhé třetině se ústecký domeček sesypal. Brno ve druhé minutě snížilo, díky šťastné teči. Už po sedmi minutách druhé třetiny bylo vyrovnáno, když se z dorážky prosadil Gregr. Vedení na brněnskou stranu přiklonil Sedmera a na 4:2 navýšil vedení další brankou Gregr.

Ústí vstoupilo do poslední třetiny namotivovaně. Esterka z první šance vstřelil třetí branku v utkání. Naděje domácích utnul tři minuty před koncem Lukáš Kučera. Na konečných 6:3 upravil do prázdné Koláčný.

Florbal Ústí - Bulldogs Brno 2:3

branky: 19. Jan Peška, 35. Vojtěch Esterka - 7. Martin Svatoň, 38. Martin Svatoň, 45. Martin Svatoň; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 436; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 13 - Martin Koudelka 22; po třetinách: 1:1, 1:1, 0:1

čtvrtý zápas série se táhl až do posledních minut. Oba týmy se prosadily v každé třetině jednou. Až v poslední dvacetiminutovce rozhodl Svatoň o třetí výhře Brna a jejich postupu do finále. Pro Ústí sezona končí.