Související zápasy

Florbal Ústí

Ústecký sen se rozplynul již v semifinále, Vary vyškolily Ústí v produktivitě a postupují do finále.

Byl to krásný příběh, který napsali hráči Florbalu Ústí. Po výhře v základní části přišla velká očekávání, která bohužel nebyla naplněna. Po čtvrtfinálové sérii, která byla jednoznačná, přišel test v podobě již rozehraných Varů. V semifinálové sérii Ústí ztratilo úvodní výhodu domácího hřiště, ve Varech tudíž musel přijít skalp západočeského týmu, který však po prohrách 1:8 a 4:5 nepřišel. Snaha o postup zpět mezi elitu se o další rok odkládá.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 8:1
branky:
4. Daniel Nicklas, 19. Michal Klápa, 32. Ondřej Šimeček, 41. Michal Klápa, 44. Daniel Nicklas, 47. Miloš Tyl, 56. Jan Lang, 60. Tomáš Nushart - 4. Tomáš Pšenička; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 264; zásahy brankářů: Václav Zavadil 35 - Marek Netopilík 8, Tadeáš Dittrich 4; po třetinách: 2:1, 1:0, 5:0

Sobotní zápas asi nestojí za moc slov. Výsledek 1:8 z pohledu Ústí hovoří za vše.

Utkání začalo pro Ústí slibně, když ve čtvrté minutě otevřel brankový účet Tomáš Pšenička. Na úvodní branku zareagovaly Vary okamžitě a po 20 sekundách bylo vyrovnáno. Ústí sice mělo daleko větší tlak, z jejich šancí však žádná neskončila za zády Zavadila. Ani výhoda přesilovky nedala ústeckým vítr do plachet a byl to nakonec domácí celek, který se dostal do vedení.

Ústí vystřelilo v první třetině čtrnáctkrát, ve druhé si zapsali jako hosté o střelu méně. Z 27 pokusů však pouze jedna střela rozvlnila síť karlovarské branky. Dlouho se čekalo na čtvrtou branku v zápase, nakonec to byly Vary, který se po hezké souhře po ose Šimeček – Tyl dostaly do vedení. Od třetího gólu držel karlovarské hráče na suchu Marek Netopilík.

Třetí třetina se zvrhla v horor, hned z úvodní buly se prosadil Michal Klápa, pátou branku přidal v přesilovce Nicklas. Poprvé v play-off se podíval do branky Tadeáš Dittrich, když domácí vyhnali šestou brankou Netopilíka z branky. Dittrich obdržel v poslední desetiminutovce další dvě branky a hrozivé skóre 8:1 ukončilo sobotní utkání.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 5:4
branky:
3. Michal Klápa, 15. Michal Strachota, 29. Jan Zavadil, 32. Daniel Nicklas, 40. Daniel Nicklas - 6. Ondřej Kawulok, 16. Ondřej Kawulok, 25. Tomáš Pšenička, 36. Pavel Vlček; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 391; zásahy brankářů: Václav Zavadil 29 - Marek Netopilík 26; po třetinách: 2:2, 3:2, 0:0

Zápas o vše čekal ústecké hráče v neděli. Úvod byl lehce skeptický, když se již ve třetí minutě prosadil domácí Klápa. Na odpověď nečekalo Ústí dlouho, když se z přesilovky prosadil Kawulok. Pět minut před první sirénou si domácí vzali opět vedení do svých rukou, kdy se zpoza branky prosadil Strachota. O minutu později obral v oslabení karlovarské hráče Martin Fuchsig, míček předložil Kawulokovi, který se již podruhé v utkání mohl radovat.

Do vedení mohlo jít Ústí hned po 21 sekundách druhé periody, kdy bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavil nájezdový mág Radim Kühnel. Bohužel pro ústecké se Radimovi nepodařilo přelstít domácího brankáře. Nakonec se Ústí vedení ujalo, když Trčka proběhl celé hřiště, předložil míček Pšeničkovi a ten se střelou z první nemýlil. Jak už ale bylo zvykem, tak vedení neudrželo Ústí dlouho a ve 29. minutě bylo po smolné situaci opět vyrovnáno. Vary se ještě stihly dostat do vedení, kdy nahození Ježka tečoval Nicklas a hosté museli dotahovat. Dotáhnout se jim podařilo díky rychlé reakci Vlčka, který využil zaváhání v rozehře a srovnal stav utkání. Ani tentokrát nezůstalo skóre neměnné, když se sekundu před koncem druhé části prosadil od levého mantinelu Nicklas.

Třetí třetina byla neúspěšnou stíhací jízdou, kdy ani jeden tým nevstřelil branku. V šanci byl například Semerád, jeho střelu ale vyrazil Zavadil. 10 sekund před koncem zápasu dostalo Ústí možnost volného úderu ze středu velkého brankoviště, navíc hrálo přesilovku 6 na 4. Signál se ale nevyvedl a týmový sen o postupu se rozplynul.

autor: Dominik Hrabě