Ústečtí dorostenci míří do Švédska

Turnaj, který nám není cizí. Kalmarsund Floorball Cup jsme dokázali v roce 2022 dokonce vyhrát. Nyní se po 2 letech vracíme na místo činu. Turnaj začíná 9. května a finále je na programu 12. května ve švédském městě Kalmar.

435_20240506_134603.jpg

Zeptali jsme se Pavla Vlčka, který povede tuto výpravu coby hlavní trenér, jak se na tuto zkušenost v roli trenéra těší: „Těším se hodně, zase to pro mě bude něco nového, zkušenost, ze které budu moct čerpat v nadcházejících sezonách z pozice trenéra. Před nějakou dobou jsme se s Karlem Klímou, trenérem dorostu v letošní sezoně, sešli a on mi nabídl tuto možnost. Chvíli jsem váhal, jestli to mám vůbec přijmout, ale určitě by mě pak dohnalo svědomí,“ vysvětluje na úvod, jak se k této příležitosti dostal.

Celou dorosteneckou sezonu se hráči mohou opřít o výbornou diváckou kulisu, kterou tvoří převážně rodiče hráčů, a nejinak tomu bude ve Švédsku: „Podporují nás celou sezonu, je skvělé, že s námi do Švédska vycestují někteří rodiče - Luboš Ligmajer, Míra Ottel a Bořivoj Leszko. Za to jim patří velký dík!


Turnaj, který mají kluci trošku jako odměnu za celou sezonu si jedou hlavně užít. Na dalekou cestu se ústečtí florbalisté vydají v úterý od zimního stadionu a čeká je 13 hodinová cesta na sever přes Dánsko až do Kalmaru, kde se celý turnaj odehraje.

Turnaj chceme využít jako zrcadlo do nadcházející sezóny a přípravy. I z toho důvodu s námi pojede první nová tvář týmu a tou je David Frolík, který následuje staršího bráchu a přichází na hostování z FD Teplice,uzavírá trenér Vlček.


Pro pravidelný report ze švédského Kalmaru sledujte naše sociální sítě!

Autor: Jiří Horák