ÚstíZnojmo
5:4 po prodl.(1:0,2:2,1:2)
so 19. 11. 2022 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 15. kolo

Ústí bere se Znojmem dva body, v prodloužení rozhodl Trčka

Florbal Ústí si v domácím prostředí zatím nevede, jak je zvykem. Ani zápas se Znojmem nebyl ukázkou dominance, ba naopak v určitých fázích zápasu tahalo Ústí za kratší konec. Florbal Ústí celý zápas vedlo, ve třetí třetině však vedení ztratilo. Ve hře bez brankáře srovnal Pšenička, v prodloužení rozhodl Trčka.

Florbal Ústí - TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4p

branky: 8. Dan Semerád, 23. Tomáš Pšenička, 28. Filip Šedivý, 59. Tomáš Pšenička, 61. Vladimír Trčka - 21. Jiří Šrámek, 34. Bohumil Piskáček, 45. Jiří Šrámek, 50. Tomáš Kucharič; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Monzer; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 190; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 23 - Lukáš Bauer 30; po třetinách: 1:0, 2:2, 1:2, 1:0

Do zápasu lépe vstoupil soupeř. Znojmo několikrát ohrozilo ústeckou branku, Hrabě ale svůj tým podržel. Po ustálení hry se začala miska vah naklánět na ústeckou stranu. Ze zlepšeného výkonu vytěžil Semerád a otevřel brankový účet. Ve velké šanci se objevil Vlček, sám před brankou však nezkrotil míček a nakonec nezakončil. Ústí dokázalo ustát jedno oslabení, druhé oslabení se přelilo do úvodu druhé třetiny.

Znojemský Šrámek našel prostor v obrané čtveřici a střelou k tyči vyrovnal stav zápasu. Na odpověď nečekalo Ústí dlouho. Duo Pšenička – Trčka rozebrali znojemskou obranu a první zmiňovaný poslal domácí do vedení. Náskok ústeckých navýšil dělovou ránou pod horní tyč Šedivý. Domácí mohli odskočit o tři góly, v přesilovce však chybělo potřebné štěstí. Po chybě Semeráda v rozehrávce dokázalo Znojmo snížit na 2:3.

Znojmo v páté minutě poslední periody vyrovnalo, když se Šrámek procpal před brankáře a z následné dorážky dostal míček do ústecké sítě. O čtyři minuty později byl velmi smolně vyloučen Tauber, když se snažil sebrat hokejku a omylem zamezil pohybu znojemského hráče. Znojmo využilo již svoji druhou přesilovku a poprvé se v utkání dostalo do vedení. Ústí si vzalo v 18. minutě time-out a šlo do šesti. Znojmo běželo na prázdnou branku, Fuchsig ale dokázal střelu zblokovat, přihrál Esterkovi, ten Pšeničkovi a ten se prosadil na přední tyč.

Prodloužení skončilo dříve, než začalo. Ústí vyhrálo buly, míček převzal Trčka a ve vhodný okamžik se rozeběhl kolem Pánka a zakončil utkání střelou k zadní tyči.

Ústí se minimálně do neděle udrží na druhém místě tabulky. Ztráta bodu však znamená případnou ztrátu jakéhokoli náskoku na Hattrick a Bulldogs.

Autor: Dominik Hrabě