Florbal Ústí
ÚstíGullivers
11:3(1:0,6:1,4:2)
so 23. 9. 2023 16:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 4. kolo

Ústí drama nepřipustilo a zápas rozhodlo ve druhé třetině, Gulivery poráží vysoko 11:3

Zápas prvního s druhým nepřinesl slíbené drama. Ačkoli diváci viděli v první třetině pouze jednu branku, v zbylých 40 minutách sledovali jednu branku za druhou, a to převážně z holí domácích. Florbal Ústí již podruhé uhájilo první místo, v dalším kole vyzvou opět druhý tým soutěže, tentokrát je čekají Otrokovice.

Florbal Ústí 11:3 Gullivers Brno

Zápas začal vyrovnaně. Ústí hrálo více na míčku a soupeř čekal na chyby a případné protiútoky. Do první střely se ale dostali hosté, střela od mantinelu však Hraběti nedělala potíže. Brankový účet otevřel v 11. minutě Jan Dobosz, který se nejrychleji zorientoval před brankou soupeře a odražený míček zametl do branky.

Ústí vstoupilo do druhé části rozpačitě a soupeř se dostal do šancí. Po třech minutách přišlo vyrovnání, když Dvořák vystřelil od mantinelu a střelu si smolně do vlastní branky srazil Filip Šedivý. Vedení si Ústí vzalo hned z následujícího střídání, když se prosadil Pavel Vítek. Soupeř měl dvě velké šance k vyrovnání, když dvakrát během jednoho střídání unikl obraně Jakub Matula, tváří v tvář s gólmanem však dvakrát neuspěl. Po úvodních sedmi minutách začalo Ústí přebírat kompletně otěže zápasu. Nejdříve se podařilo odskočit o dvě branky díky Martinu Fuchsigovi. Následně přidalo Ústí další čtyři branky a do šaten odcházelo za stavu 7:1.

V posledních dvaceti minutách se hrálo už trochu odevzdaně. Gullivers ohrozili branku domácích pětkrát, z toho dvakrát dokázali míček dostat do sítě. Domácím se podařilo vstřelit ještě čtyři branky. Za zmínku stojí hattrick Radka Kužela nebo Michigan gól v podání Martina Horna, který si v utkání připsal pět kanadských bodů.

Florbal Ústí zvládlo i druhý zápas o první místo, hattrick můžou zaznamenat již tento čtvrtek, kdy vyzvou na půdě soupeře druhé Otrokovice. Zápas začíná v 18:00.