ÚstíChomutov
10:5(3:1,2:1,5:3)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 16. kolo

Ústí i napodruhé ovládlo derby o sever! Chomutovu nadělilo desítku

Plná Sluneta sledovala nedělní derby, ve kterém si lépe vedl domácí celek. Ústí se s Chomutovem přetahovali po dobu dvou třetin, ve třetí části však soupeře zahltil střelami a zaokrouhlil počet vstřelených branek na rovných 10!

Florbal Ústí - DDQ Florbal Chomutov 10:5

branky: 13. Martin Horn, 16. Dan Semerád, 20. Ondřej Halej, 23. Jakub Fuchsig, 28. Dan Semerád, 46. Tomáš Pšenička, 47. Martin Horn, 49. Vladimír Trčka, 51. Tomáš Pšenička, 55. Vojtěch Semerád - 12. Tomáš Novotný, 26. Jakub Štěrba, 52. Jakub Štěrba, 54. Petr Linc, 57. Ondřej Halej; rozhodčí: Tomáš Sommer - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 332; zásahy brankářů: Jan Štěpánek 25 - Matěj Chabr 30; po třetinách: 3:1, 2:1, 5:3

Ústí naletělo na Chomutov hned ze startu, hostujícího brankáře však nedokázali prolomit. Naopak Chomutov dokázal využít svoji šanci a dostal se do vedení. Osamocený Novotný se na středu dostal k míčku a trefil se přesně k tyči. Domácí na odpověď nečekali dlouho, Horn se prosmýknul mezi obránci a rozvlnil síť. Poprvé se Ústí dostalo do vedení v 16. minutě, kdy se prosadil Semerád. S velkou dávkou štěstí odskočili domácí o dvě branky, Esterka nahodil míček přes tři čtvrtiny hřiště a hostující Halej ho hrudí zpracoval do své vlastní branky.

I na popáté se radovali domácí. Kuba Fuchsig obral soupeře o míček a střelou pod loket Chabra navýšil ústecké vedení. Chomutovu se podařilo snížit v přesilové hře, kdy se Štěrba dostal k míčku a střelou k tyči nedal Štěpánkovi šanci. Opět se podařilo vytěžit ze souhry bratrů Semerádů. Starší Vojtěch předal míček mladšímu Danovi a ten nedal soupeřovo brankáři šanci.

Skvělá akce po ose Semerád-Trčka-Pšenička skončila v síti Chabra a domácí byli již ve vedení o čtyři branky. Brankostroj nezastavil a Horn přidal už sedmou branku ústeckých, na čež si Chomutov vzal time-out. Další krásná akce první pětky znamenala odskok o šest branek, tentokrát uklízel míček do prázdné branky Trčka. V ústecké demolici pokračoval Pšenička a skóre již bylo 9:2. Chomutov se ještě pokusil zápas zdramatizovat, nejdříve se prosadil po chybě v rozehrávce Štěrba. Jeho počínání následoval nejproduktivnější chomutovský hráč Petr Linc, 9:4. Jubilejní desátou branku zaznamenal Vojtěch Semerád. Halej pouze upravil skóre na konečných 10:5.

Ústí se výhrou udrželo na druhé pozici v tabulce. Příští víkend je čeká další těžký zápas na domácí palubovce, tentokrát se představí FBC Letka, která si drží dobrou formu a opanuje šestou příčku. Bulldogs se na Ústí stále dotahují a jsou o bod třetí. Hattrick ztratil s Budějovicemi a patří jim čtvrtá pozice se ztrátou tří bodů.

Autor: Dominik Hrabě