ÚstíGullivers
8:6(1:2,3:0,4:4)
so 4. 12. 2021 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 17. kolo

Ústí nadále drží domácí neporazitelnost, utkání s Gullivery zvládlo 8:6

V sobotní podvečer dorazil na Slunetu soupeř z Moravy Gullivers Brno. Utkání bylo po většinu doby vyrovnané. Domácí rozhodli zápas až v 53. minutě, kdy se trefil Vavruška a poslal Ústí do dvoubrankového vedení. Gulliveři se snažili vyrovnat hrou v šesti, infarktový závěr ale dopadl pro Ústí lépe.

Florbal Ústí - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:6

branky: 20. Vladimír Trčka, 29. Ondřej Kawulok, 37. Jan Peška, 38. Vít Pavelka, 46. Václav Vavruška, 50. Tomáš Pšenička, 53. Václav Vavruška, 59. Martin Fuchsig - 5. Jan Zbořil, 10. Martin Ulman, 45. Jakub Matula, 46. Jakub Matula, 47. Jan Zbořil, 57. Václav Černoch; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 214; zásahy brankářů: Marek Netopilík 22 - Matyáš Krupa 40; po třetinách:1:2, 3:0, 4:4;

Začátek zápasu vyšel lépe hostům z Brna. V páté minutě se trefil Zbořil, na 0:2 navyšoval v desáté minutě Ulman. Za domácí trefil tyč M. Fuchsig. V 17. minutě byl vyloučen Vavruška a Ústí muselo bránit oslabení, hosté ale početní výhodu nevyužili. Střelecké trápení domácích prolomil těsně před koncem třetiny Trčka, který tak snížil skóre na 1:2.

Do druhé třetiny vlétlo Ústí v o poznání vyšším tempu. Nejprve ve 24. minutě Kawulok opět nastřelil tyč. Srovnání se domácí fanoušci dočkali o čtyři minuty později. Fořt s Kawulokem obrali hostujícího obránce o míček a druhý jmenovaný vymetl levý horní rok brněnské branky. Ve 32. minutě si přesilovku zahrálo i Ústí, využít ji ale nedokázalo.Ve 37. minutě poslal domácí do vedení Peška. Čtvrtý gól přidal o nedlouho později Pavelka, který příklepem přostřelil brněnského golmana.

Brno ale nesložilo zbraně. Na 4:3 snížil v 45. minutě Matula. Za domácí okamžitě odpověděl Vavruška. O 40 sekund později se ale opět ozvalo Brno - svůj druhý gól v zápase přidal Matula. Stav 5:4 ale vydržel pouhých 18 sekund. Pátou brankou Brna vyrovnal v čase 46:09 Zbořil. Ústí poté dokázalo trochu uklidnit hru a odskočit opět do vedení. Padesátou minutu utkání otevřel brankou Pšenička. Na 7:5 zvyšoval krásnou střelou backhendem Vavruška. Do konce zápasu ještě ale zbývalo dlouhých 7 minut. V 57. minutě znovu snížil nejproduktivnější hráč Brna Černoch. Napínavý závěr utkání podtrhli hosté minutu a půl před koncem, kdy si vyžádali timeout a s odkrytou brankou se pokusili srovnat. Chybu při powerplay potrestal gólem do prázdné branky M. Fuchsig. Gulliveři po gólu znovu zkoušeli srovnat hrou v šesti, Ústí už ale skóre udrželo. Náročné utkání domácí zvládli poměrem 8:6 a nadále si drží domácí neporazitelnost.

Autor: Adéla Kubíková