ÚstíŠtíři
14:5(6:0,4:2,4:3)
so 2. 10. 2021 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 6. kolo

Ústí nadělilo Štírům 14 branek a vede ligu

V sobotní podvečer přivítali muži na palubovce Slunety Štíry z Českých Budějovic. Díky skvělému vstupu do utkání měli zápas celou dobu pod kontrolou, nakonec zvítězili vysokým rozdílem 14:5 a vedou ligovou tabulku.

Florbal Ústí - FBC Štíři Č. Budějovice 14:5
branky: 4. Ondřej Kawulok, 5. Jan Peška, 11. Vít Pavelka, 12. Vladimír Trčka, 13. Vojtěch Esterka, 18. Jan Peška, 28. Martin Fuchsig, 32. Martin Fuchsig, 37. Jan Peška, 39. Pavel Vlček, 46. Vojtěch Esterka, 51. Martin Fuchsig, 54. Ondřej Kawulok, 58. Václav Vavruška - 24. Vít Strouhal, 34. Daniel Drobiš, 42. Karel Uhlíř, 51. Zdeněk Valdauf, 55. Jan Králík; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 167; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 7 - Kryštof Ernst 0, Josef Macek 1; po třetinách: 6:0, 4:2, 4:3;

Utkání otevřel ve 4. minutě Kawulok, ke kterému se z následného buly po pěti vteřinách přidal Peška. Ústí drželo Štíry pod tlakem, třetí branku vstřelil Pavelka. Nedlouho po něm skóroval Trčka a pátou branku přidal z trestného střílení Esterka. Ústí poté úspěšně odbránilo oslabení. Na 6:0 zvyšoval v 18. minutě Peška.

Ve druhé třetině přišel první gól hostí. Dvěma brankami ale odpověděl Martin Fuchsig - 8:1. Do konce třetiny stihl zkompletovat hattrick Peška a gól přidal i Vlček, hosté se trefili ještě jednou. Třetina skončila za stavu 10:2.

Do poslední periody vystřídali hosté gólmana, k obratu se ale nezmohli. Na Uhlířův zásah odpověděli domácí dvěma brankami Esterky a Fuchsiga. Pro druhého jmenovaného šlo navíc o třetí vstřelený gól v zápase. Zlomit vývoj utkání se nepodařilo ani díky gólu Valdaufa, na který odpověděl Kawulok. Na 13:5 upravoval skóre Králík a závěrečnou branku utkání vstřelil v 58. minutě Vavruška. Domácí tak výsledkem 14:5 potvrdili svou pozici v tabulce a díky lepšímu skóre vedou 1. ligu nad brněnskými Bulldogs.

Autor: Adéla Kubíková