ÚstíStart98
7:1(2:0,3:0,2:1)
so 1. 10. 2022 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 6. kolo

Ústí nedalo Startu žádnou šanci, soupeře přejelo 7:1 a slaví čtvrtou výhru v řadě

Šesté kolo mužské 1.ligy mužů nabídlo třetí domácí přehlídku. Tentokrát přivítalo čtvrté Ústí pátý Start. Očekávaná vyrovnaná bitva se zvrhla v naprostou dominanci domácího týmu. Po třetinách 2:0,3:0,2:1 si Ústí připsalo další tři body a poskočilo na první příčku tabulky.

Florbal Ústí - FAT PIPE Start98 7:1

branky: 5. Vladimír Trčka, 8. Tomáš Pšenička, 26. Vojtěch Semerád, 28. Tomáš Pšenička, 32. Ondřej Kopič, 50. Vojtěch Esterka, 52. Ondřej Kopič - 58. Šimon Šmajda; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 4:1; využití: 0:0; diváků: 212; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 29 - Karel Pergler 24; po třetinách: 2:0, 3:0, 2:1

Zápas začal chybou Horna před vlastním brankářem, samotného Lebedu však vychytal ústecký brankář. O dvě minuty už začal ústecká mašinérie. Nováček v kabině Tonda Stárek se rozeběhl po mantinelu, hodil míček na zadní tyč, kde už čekal Trčka a ten se do prázdné nemýlil. V čase 4:41 si ulevil Esterka a za postrčení soupeře dostal dvě minuty. Přesilovku však dokázalo Ústí ubránit. Nevyužitou přesilovku potrestal v 8. minutě Pšenička, tomu asistoval Fuchsig Martin.

Druhá třetina začala podobně jako první, Jakub Fuchsig byl potrestán za svůj nedovolený zákrok a Start šel opět do početní převahy. Start však opět nevymyslel nic převratného a na ústecké straně si mohl trenér udělat čárku za další ubráněné oslabení. Ve třetí minutě mohlo přijít další vyloučení, Vlčkovo důraz na brankáře hostí však posoudili rozhodčí pouze volným úderem. Třetí branku domácích vstřelil Vojtěch Semerád, jako čtvrtý se v utkání prosadil Tomáš Pšenička. Ve 31. minutě se jako první před bránou zorientoval Kopič a navýšil vedení domácích již o pět branek.

Za příjemného vedení vstoupilo Ústí do třetí třetiny. Co se v utkání nedařilo byla disciplinovanost. Již počtvrté bylo Ústí posláno do čtyř, tentokrát byl vyloučen Vít Pavelka. Defenzivní čtveřic opět zneškodnila početní výhodu soupeře. Již druhý zápas v řadě skóroval Vojtěch Esterka. Sedmou branku vstřelil opět Ondřej Kopič, když si nadvakrát vyměnil míček s Trčkou a krásnou akci zvládl ukončit rozvlněním sítě. I Ústí se dočkalo přesilovky, svoji téměř 70% úspěšnost však nepotvrdili. Na domácí straně přišel smutek, když čisté konto zmařil 3 minuty před koncem Šimon Šmajda.

Další utkání hraje Ústí 9.10. na půdě brněnských Bulldogs.

Autor: Dominik Hrabě