Start98Ústí
7:14(0:7,2:4,5:3)
ne 11. 12. 2022 14:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 18. kolo

Ústí opět nadělovalo, Startu dalo k Vánocům čtrnáct gólů.

Ústí po dvacetibrankovém zápase s Letkou nabídlo fanouškům další brankové hody, tentokrát v utkání se Startem padlo 21 branek. Florbal Ústí skvěle zvládlo začátek utkání, kdy vyhrálo první třetinu 7:0. Zápas poté ukontrolovalo do vítězného konce. Šest bodů zapsal Jan Peška.

FAT PIPE Start98 - Florbal Ústí 7:14

branky: 28. Ondřej Valenta, 38. Jan Novotný, 44. Matěj Kolář, 45. Jan Novotný, 47. Otakar Prášek, 53. Lukáš Sedláček, 58. Viktor Chaloupka - 2. Jan Peška, 3. Tomáš Pšenička, 5. Tomáš Pšenička, 6. Martin Horn, 13. Vojtěch Esterka, 14. Dan Semerád, 16. Jan Sattler, 25. Jan Sattler, 27. Dan Semerád, 35. Vojtěch Esterka, 37. Vladimír Trčka, 42. Martin Horn, 48. Tomáš Pšenička, 51. Tomáš Pšenička; rozhodčí: Libor Gavlas - Martin Petřík; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Karel Pergler 1, Vít Lukáč 19 - Jan Štěpánek 19; po třetinách: 0:7, 2:4, 5:3

Vstup do utkání jako z pohádky zaznamenali svěřenci Vladimíra Trčky. Brankové hody započal již ve druhé minutě Peška, který převzal míček na půlce a zavěsil ho pod horní tyč. O minutu později se činil první ústecký útok, kdy se prosadil Tomáš Pšenička. Pšenička přidal i třetí ústeckou branku, čímž vyhnal brankáře Startu z branky. Nového brankáře domácích přivítal Martin Horn střelou mezi nohy, 4:0. Ústecká mašinerie se na pár minuty zastavila, ve 14. minutě však přidalo Ústí další dvě branky, o ty se postarali Vojtěch Esterka a Dan Semerád. Třetinu uzavřel sedmou ústeckou brankou Jan Sattler.

V páté minutě druhé třetiny se prosadil z dorážky již podruhé Sattler. O minutu později byl za sekání vyloučen Filip Šedivý, v oslabení se ústeckým povedlo vstřelit branku, když se z úniku prosadil Semerád. Domácí Start se poprvé mohl radovat ze vstřelené branky, přesilovku využil Ondřej Valenta. Ústí přidalo další dvě branky, nejdříve rozvlnil síť Esterka, poté se poprvé prosadil Vladimír Trčka. Domácí tým snížil manko i napodruhé, dvě minuty před koncem se prosadil Jan Novotný.

Poslední perioda ukázala zcela odlišný obrázek hry, Start tuto třetinu vyhrál 5:2. I přesto se jako první prosadili ústečtí hráči, konkrétně Horn, kterému po individuální akci předložil míček Peška. Poté přišla dobrá pasáž domácích, ve které dokázali vstřelit čtyři branky, na obrat to však bylo málo. Oba týmy přidali ještě po jedné brance. Ústí si z Prahy odváží tři body za výhru 14:7.

Ústí se čtvrtou výhrou v řadě udrželo na druhém místě tabulky. V sobotou 17.12. čeká Florbal Ústí důležitý zápas na domácí palubovce se čtvrtými Bulldogs Brno.

Autor: Dominik Hrabě