Související zápasy

Ústí opět ukázalo, že na soupeře z top4 hrát umí. Otrokovice porazilo 5:3, v pátek však ztratilo s Gullivers

V neděli přijely na ústeckou palubovku čtvrté Otrokovice. Oba týmy chtěly v tomto zápase zlomit nepřívětivou šňůru porážek. Povedlo se to domácímu Ústí, které po třetinách 2:1,1:1 a 2:1 připsalo tři body a odskočilo třetímu Kladnu o šest bodů.

Florbal Ústí - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 5:3

branky: 1. Marek Kadlec, 10. Martin Horn, 34. Radek Kužel, 45. Jan Vondruška, 51. Marek Kadlec - 18. František Vykopal, 24. Ladislav Gál, 49. Lukáš Täuber; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 2:3; využití: 3:1; diváků: 216; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 10 - Adam Kohút 14; po třetinách: 2:1, 1:1, 2:1

Utkání začalo na výbornou pro domácí hráče. 14 sekund po úvodní buly vystihl rozehru Marek Kadlec a od pravého mantinelu rozvlnil síť. Diváci sledovali opatrnou partii z obou stran, zatímco Otrokovice drželi míček více na svých holích, Ústí zase více ohrožovalo branku. V polovině třetiny se domácím povedlo využít přesilovku. Martin Horn využil prostoru na středu a backhandem se prosadil. Otrokovicím se povedlo snížit tři minuty před koncem třetiny.

Druhá třetina byla více v režii hostů, kteří často drželi míček na holích. Přišlo také vyrovnání, když Gál obral Vondrušku o míček a trefil se pod břevno. Florbal Ústí ale zvedlo své akcie v přesilových hrách a Radek Kužel vrátil ústeckým vedení.

I třetí přesilovku domácí využili. Tentokrát Vondruška vypresoval soupeře a zpoza branky zasunul míček pod nohu Kohúta. Vyloučení hráli v utkání velkou roli. Otrokovice taky jedno vyloučení potrestalo. Gál hledal Vykopala, do přihrávky sáhnul Tauber a míček srazil do vlastní sítě. Na snižující branku zareagovalo Ústí rychle, podruhé v utkání se prosadil Kadlec. Hosté zkusili tři minuty v šesti, vypracovali si jednu velkou šanci, tu ale zmařil Hrabě.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Florbal Ústí 7:2

branky: 1. Radek Novotný, 16. Mikuláš Svoboda, 35. Martin Kadlec, 36. Ondřej Kos, 50. Jakub Matula, 57. Arnošt Nechvátal, 60. Adam Bouška - 31. Vít Pavelka, 54. Vojtěch Semerád; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 17 - Dominik Hrabě 13; po třetinách: 2:0, 2:1, 3:1

Zápas začal nejhůř jak mohl, domácí i se špetkou štěstí šli do vedeni již v první minutě. Ústeckým se sice dařilo tlačit soupeře, ale síť nerozvlnilo. Naopak Brno přidalo druhou branku.

Druhá třetina nebyla herně vydařená pro Ústí. Florbal Ústí muselo odvracet oslabení, což se jim podařilo. I přes nepříznivý herní vývoj dokázalo Ústí snížit, Pavelka vystřelil z půlky a jeho střela zapadla k pravé tyči. O minutu později mohli ústečtí vyrovnat, v přesilovce si ale brankou nepomohli. Naopak domácí vstřelili dvě slepené branky v závěru a opět odskočilo o tři branky.

Třetí třetina už pouze podtrhla vývoj zápasu. Ústí se nedostalo do tempa a prohrávalo už 1:5. Semerád sice ještě snížil, na víc se ale tým nezmohl. Gullivers přidali ještě dva góly do prázdné.