Start98Ústí
1:5(1:1,0:4,0:0)
so 5. 3. 2022 13:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 3. kolo

Ústí ovládlo jak hřiště, tak hlediště a postupuje do semifinále

Po domácích výhrách 4:3 a 7:5 muselo udělat Ústí poslední krok k postupu do semifinále. V pražské hale se však hráči mohli cítit jako doma, protože je přijelo podpořit skvělé publikum a hlediště bylo převážně v barvách Florbalu Ústí. Po třetinách 1:1,0:4,0:0 si Ústí připsali poslední potřebnou výhru a zaslouženě tak postupují do semifinále, kde je bude čekat jeden z dvojice Karlovy Vary/Kladno.

FAT PIPE Start98 Kunratice - Florbal Ústí 1:5
branky:
9. Matěj Netrefa - 12. Tomáš Pšenička, 22. Martin Fuchsig, 28. Václav Vavruška, 33. Pavel Vítek, 33. Radek Kužel; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 2 + Otakar Prášek 5 + ČK2:0 + Radim Kühnel ČK2 + 5; využití: 0:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Ondřej Lupoměch 19 - Marek Netopilík 23; po třetinách: 1:1, 0:4, 0:0

Zápas začal od obou týmů velmi opatrně, Start začal více na balonku a Ústí čekalo na možnost jít do protiútoku. Do první větší šance se dostal Vladimír Trčka, ale na brankáře domácích nestačil. V šesté minutě dostalo Ústí příležitost přesilové hry, ale do gólové šance se nedostalo. Potrestaný Matěj Netrefa vyběhl z trestné lavice a 20 sekund poté zvedal ruce po úvodní brance zápasu. Ústí se začalo dostávat do více šancí, všechny vyřešil brankář Ondřej Lupoměch, až Tomáš Pšenička dostal míček za jeho záda, kdy společně s Vaškem Vavruškou vypresovali míček a 1v1 s brankářem se Pšenička nemýlil.

V druhé třetině však přišla ústecká dominance. Nejdříve se dostalo Ústí do vedení po brance Martina Fuchsiga, který prostřelil Lupoměcha na zadní tyč. Jeho počínání zopakoval Vašek Vavruška a brankový rozdíl narostl na číslo dva. Ústečtí hráči se dostali na koně a bylo jich plné hřiště, to potvrdil ve 32. minutě Pavel Vítek, který přidal čtvrtou branku svého týmu. O třicet sekund později se krásnou hokejovou tečí prosadil Radek Kužel, na což si Start vzal timeout. Startu odpočinek pomohl a dostal se opět do hry, jednou nastřelil tyč a párkrát prověřil Marka Netopilíka, ten se však nenechal překonat.

Ve třetí třetině měli domácí o trochu více ze hry, Netopilík však všechny pokusy zhatil. V 52. minutě vystavil Jan Novotný koleno do trajektorie Lukáše Taubera, a tak si domácí hráč šel na dvě minuty spočnout na trestnou lavici. Ústí nevyužilo ani druhou přesilovou hru a jejich procenta úspěšnosti tak o trochu klesla. Tři minuty před koncem se hra musela pozastavit, když na Marka Netopilíka spadnul soupeř a bylo potřeba ošetření. Ústecký brankář nedostal volno ani minutu před koncem, kdy do něj najel Otakar Prášek, kterého zpacifikoval ukázkovým takedownem Radim Kühnel, oba hráči obdrželi trest ČK2.

Autor: Dominik Hrabě