Florbal Ústí
ZnojmoÚstí
3:4(0:1,2:1,1:2)
pá 8. 3. 2024 20:30 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 3. kolo

Ústí postoupilo v nejrychlejší možnou dobu, na příštího soupeře si bude muset ještě počkat

Florbal Ústí dokázalo využít první matchball. Do Znojma si přivezlo vedení 2:0 na zápasy. V pátečních večerních hodinách nastoupili hráči na horké znojemské půdě před 350 diváky. Ve vypjatém zápase vyhrálo Ústí 4:3 a stalo se prvním postupujícím do čtvrtfinále.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Florbal Ústí 3:4

branky: 34. Tomáš Světlík, 39. Tomáš Kucharič, 58. Petr Mašek - 4. Martin Horn, 36. Jan Vondruška, 41. Jakub Kolstrunk, 51. Radek Kužel; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 5:2; využití: 0:0; diváků: 352; zásahy brankářů: Jakub Pechura 24 - Dominik Hrabě 17; po třetinách: 0:1, 2:1, 1:2

Před téměř 350 diváky a znojemským kotlem nastoupilo Ústí ke třetímu čtvrtfinálovému utkání. Úvod zachytil severočeský tým dobře, Hrabě chytil nahození soupeře, míček hodil Hornovi, ten si ho vyměnil s Kolstrunkem, a Horn pak střelou do prázdné rozvlnil síť. V 11. minutě dokázalo Ústí ubránit přesilovku a udrželo si tím 100% úspěšnost.

Druhá třetina byla o něco divočejší. Utkání se začalo přiostřovat a atmosféra houstnula. Ústí po třech minutách hrálo přesilovku, v té si však gólovku nepřipravilo, naopak Znojmo uniklo 2na1, ale neproměnilo šanci. Nakonec se domácí vyrovnání dočkali. Světlík se vytočil od mantinelu a trefil se přesně. Ústí odpovědělo po dvou minutách. Vondruška okradl Kuchariče a běžel sám na branku, v úniku byl nekompromisní. Minutu před koncem třetiny srovnalo Znojmo podruhé, osamoceného Kuchariče našel Novák a první zmíněný se trefil k tyči.

Úvod poslední části opět zachytilo lépe Ústí. Kolstrunk byl první u odraženého míčku a rozvlnil síť Pechurovo branky. Znojmo bylo vyloučeno dvakrát v rozmezí minuty a Ústí tak mohlo odskočit o dvě branky, to se ale nepovedlo. Povedlo se to ale o pět minut později, Hrabě výhozem našel Kužela a ten se prosadil střelou na zadní tyč. Znojmo sice v šesti jednou skórovalo, ale na vyrovnání už čas nemělo.

Ústí postupuje do semifinále, soupeř vzejde ze souboje Chomutova s Bulldogs, kde Brno vede 2-1 na zápasy.