BoleslavÚstí
13:2(3:2,3:0,7:0)
čt 10. 8. 2023 18:30 @ MSH Mladá Boleslav, Pohár, 2. kolo

Ústí přestřelku v Hradci zvládlo, díky výhře přenocovalo na topu tabulky

Florbal Ústí si i v druhém zápase proti Hradci poradilo a v 11brankové přestřelce zvítězilo 6:5. Výhra se nerodila hladce, když Ústí dvakrát v utkání prohrávalo, navíc čelilo dvěma trestným střílením.

FbC Respect Hradec Králové - Florbal Ústí 5:6

branky: 3. Jan Kourek, 23. Jan Kourek, 26. Jan Kourek, 36. Vítek Ryba, 45. Lukáš Gregor - 20. Vojtěch Semerád, 21. Vojtěch Semerád, 35. Jakub Kolstrunk, 36. Martin Horn, 42. Jan Sattler, 45. Martin Horn; rozhodčí: Michal Tichý - Lukáš Žofka; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 107; zásahy brankářů: David Šimeček 19 - Vojtěch Pražák 2, Vojtěch Pražák 3, Dominik Hrabě 1, Dominik Hrabě 1, Vojtěch Pražák 2; po třetinách: 1:1, 3:3, 1:2

Hned v úvodních minutách se radovali domácí hráči. Jan Kourek vystřelil ze středu a trefil se vedle kolene Vojty Pražáka. Ústí se nebylo schopné dostat do gólových šancí a Hradec nacházel více skulinek v ústecké obraně. Minutu před koncem bylo nařízeno trestné střílení pro domácí. Do ústecké branky se na nájezd postavil druhý brankář Dominik Hrabě a s nájezdem soupeře si poradil. Chycený nájezd nabudil ústecké hráče a deset sekund po rozehře otevřel brankový účet Vojtěch Semerád.

Úvod druhé dvacetiminutovky byl velmi divoký. Podruhé v utkání se prosadil Semerád a Ústí poprvé drželo vedení ve svých rukou. Za čtyři minuty bylo vše zase jinak, Hradec dvakrát unikl do přečíslení a dvakrát rozvlnil síť. Hradec byl aktivnějším týmem a mohl odskočit o dvě branky, několikrát však vyhořel na Pražákovi. Ústí nakonec dokázalo vyrovnat, Semerád tentokrát přihrával Kolstrunkovi a ten se do prázdné nemýlil. Třicet sekund po třetí ústecké brance přišlo první vyloučení pro domácí. Bohužel přišla ztráta a Ryba dostal domácí do vedení gólem v oslabení. Pohroma mohla být ještě větší, když po Semerádovo faulu bylo nařízené druhé trestné střílení v zápase pro Hradec. Do branky se opět podíval na pár vteřin Hrabě a chytil i druhý nájezd. Stejně jako v prvním případě dostalo Ústí po chyceném nájezdu chuť a po třiceti sekundách vyrovnal skóre Horn.

I úvod třetí třetiny zachytilo lépe Ústí. Do vedení poslal svůj tým Jan Sattler a o pět minut později využil přesilovkou Martin Horn. Dvoubrankové vedení vydrželo pouze třicet sekund a Hradec opět snížil. I přes velký tlak domácích, se jim nepodařilo srovnat a ze zápasu si odvezlo nulu.

Florbal Ústí opět strávil večer na prvním místě tabulky, v neděli bude vyhlížet výsledek zápasu mezi druhými Otrokovicemi a třetím Brnem.