Související zápasy

Ústí první dva kroky zvládlo, v pátek může stvrdit postup do semifinále

O víkendu začali jednotlivé čtvrtfinálové série 1. ligy mužů. Mezi nimi ta, která ústeckého fanouška zajímá nejvíce, mezi Znojmem a Florbalem Ústí. Ústí z pozice favorita v prvním utkání ztrácel, postupným tlakem ale zápas zvrátil na svoji stranu. V neděli vypadalo utkání jednoznačněji, Ústí vedlo 5:1, nakonec zápas skončil 6:3.

Florbal Ústí - TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3

branky: 2. Vojtěch Esterka, 30. Jakub Kolstrunk, 32. Jakub Krupica, 37. Jakub Fuchsig, 60. Jan Vondruška - 3. František Blažek, 9. Martin Ďuriška, 11. Tomáš Kucharič; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 208; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 9 - Jakub Pechura 22; po třetinách: 1:3, 3:0, 1:0

První minutu zápasu zachytilo lépe domácí Ústí. Hned po 70 sekundách se dostalo do vedení díky brance Vojtěcha Esterky. Znojmo se však z úvodní branky nezaleklo a rychle odpovědělo ze standardní situace. Hosté se dostali do vedení v deváté minutě, když Ďuriška překonal Hraběho. V 11. minutě začal houstnout atmosféra. Blažek našel volného Kuchariče a ten do prázdné skóroval. Ústí sice hrálo dvě přesilové hry, žádnou nevyužilo.

Prostřední perioda patřila domácímu Ústí, Znojmo se dostalo pouze ke třem střelám. Trojka byla důležitá i na ústecké straně. Třikrát se totiž domácí prosadili. Nejdříve z přečíslení skóroval Kolstrunk. Následoval ho individuální akcí Krupica a obrat podepsal díky svému důrazu v brankovišti Fuchsig.

Ve třetí třetině se toho už tolik neudálo. Oba týmy hrály přesilovku, ani jedna však nebyla využitá. Poslední hřebík do rakve zatloukl gólem do prázdné Vondruška.

Florbal Ústí - TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:3

branky: 12. Vojtěch Esterka, 19. Jan Dobosz, 23. Pavel Vítek, 38. Jakub Kolstrunk, 40. Jan Vondruška, 59. Martin Horn - 31. Tomáš Kucharič, 48. David Sedláček, 55. Petr Mašek; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 3:3; využití: 3:0; diváků: 203; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 22, Jan Hrstka 0 - Adam Lysák 21; po třetinách: 2:0, 3:1, 1:2

Odveta začala v netradičních 12:00. Rozespalí hráči však na sobě nedali únavu znát. Ústí postupně navyšovalo svůj tlak, až se dočkalo první branky, a to z přesilové hry. Esterka využil pobídku od Horna a otevřel tak brankový účet. Taktéž druhou přesilovku Ústí využilo, tentokrát stál na konci akce Dobosz.

Využít přesilovku mohlo i Znojmo. V oslabení však unikl Vítek a navýšil vedení o tři branky. Soupeř se taky dočkal branky. Kucharič ze vzduchu trefil míček přímo k zadní tyči. Po žalostné hře v přesile v sobotu bylo Ústí v neděli v přesilovce dominantní. I třetí pokus využili domácí, Kolstrunk si stáhl míček pod sebe a vystřelil přesně k zadní. Na 5:1 navýšil vedení Vondruška.

Třetí třetina byla absolutním opakem dosavadního průběhu zápasu. Znojmo začalo diktovat tempo třetiny a přestřílelo domácí 13-4. Hosté dokázali snížit dvěma brankami, od srovnání však byli stále daleko. Ústí znojemský tlak přežilo a Horn nakonec upravil skóre na konečných 6:3.

Třetí čtvrtfinálové utkání se odehraje ve Znojmě v pátek od 20:00