GulliversÚstí
2:6(1:1,0:2,1:3)
so 4. 2. 2023 18:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 24. kolo

Ústí půjde do playoff z druhého místa, s Gullivery si poradilo 6:2

Tři kola před koncem základní části si Ústí zajistilo druhé místo tabulky, díky čemu může vybírat soupeře do čtvrtfinále ze tří týmů. V Brně se výhra jako vždy nerodila lehce. Ve třetí třetině se však ústeckému týmu povedlo odskočit a vedení udržet. V zápase si pět bodů připsal Vladimír Trčka.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Florbal Ústí 2:6
branky:
19. Štěpán Kouřil, 46. Matyáš Ruber - 6. Tomáš Pšenička, 33. Vojtěch Esterka, 35. Vojtěch Esterka, 51. Dan Semerád, 58. Tomáš Pšenička, 60. Tomáš Pšenička; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Daniel Hampl 13 - Tadeáš Dittrich 19; po třetinách: 1:1, 0:2, 1:3

Jako první se prosadil nejlepší střelec ligy Tomáš Pšenička, tomu míček naservíroval Trčka a Pšenička pak pouze trefil odkrytou síť. Brnu se minutu před koncem zápasu povedlo vyrovnat. Ústecká elitní formace se zapomněla v útoku a Brno dostalo možnost přečíslení 3na1, na jehož konci stál Kouřil, jenž trefil odkrytou branku Tadeáše Dittricha.

Ve druhé třetině padly totožně dvě branky. Do vedení se dostalo Florbal Ústí ve 33. minutě. Brno dokázalo zamknout ústeckou pětici na vlastní polovině, z rychlého přečíslení se po přihrávce Trčky prosadil Vojtěch Esterka. Esterka využil páteční večer na studium brněnský brankářů, i díky tomu prostřelil brněnského gólmana i napodruhé a Ústí šlo poprvé do vedení o dvě branky.

Třetí třetina přinesla další čtyři branky. Jako první se v poslední části prosadili domácí, Ruber prokličkoval kolem tří hráčů v bílých dresech a rozvlnil síť soupeře. Odskočení o dvě branky zařídil Dan Semerád, jemuž přihrál Trčka, který si připsal asistenci na všechny čtyři branky. Se štěstím se povedlo vstřelit druhou branku v zápase Pšeničkovi, jenž trefil boční síť, od které se mu míček odrazil před prázdnou branku, tuto nabídku nejlepší střelec týmu neodmítl. Hattrick zkompletoval Pšenička minutu před koncem zápasu.

Ústí se ukotvilo na druhém místě v tabulce, čímž si zajistili začátek čtvrtfinálové i semifinálové série na domácí palubovce. Zároveň si svého čtvrtfinálového soupeře bude Ústí vybírat ze tří soupeřů, kteří soupeři to budou, není zatím jisté.

Autor: Dominik Hrabě