Související zápasy

Florbal Ústí

Ústí rozstřílelo moravskoslezské kluby a připsalo si dalších šest bodů do tabulky

Páteční večer a sobotní dopoledne patřilo ústeckému florbalu. Přes 200 diváků na každém zápase sledovalo, jak domácí Ústí dominuje nad svými soupeři. V pátek utnuli ústečtí hráči výherní šňůru havířovského Torpeda, v sobotním zápase nadělili čtrnáctku Petrovicím.

Florbal Ústí - Torpedo Havířov 13:3
branky:
12. Jan Peška, 15. Jakub Fuchsig, 21. Jan Peška, 22. Jan Peška, 26. Ondřej Kawulok, 38. Jan Peška, 51. Dominik Herzina, 52. Vojtěch Esterka, 52. Dan Semerád, 52. Jan Peška, 56. Jan Sattler, 58. Vojtěch Esterka, 59. Matěj Černý - 6. Adam Feber, 47. Richard Kraus, 53. Adam Feber; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 2 + Radek Kužel 5:3; využití: 2:0; diváků: 234; zásahy brankářů: Marek Netopilík 30 - Martin Zapletálek 9, Michal Kolář 6; po třetinách: 2:1, 4:0, 7:2

V pozdních pátečních hodinách započal hvizd hlavního arbitra zápas mezi domácím Ústím a Havířovem. O první pozdvižení se postaral v páté minutě Adam Feber, který svojí tečí poslal Havířov do vedení. Zápas vyrovnal prvním gólem v utkání Jan Peška, který si během utkání připsal další čtyři branky. Svoji kvalitu v oslabení ukázalo Ústí už v minulém zápase se Startem, dnes si gól v menšině připsal obránce Jakub Fuchsig.

V prvních dvou minutách završil Peši svůj hattrick díky dvěma rychlým zásahům. Oproti předchozím zápasům se domácím povedla i přesilovka, ve které se prosadil Ondřej Kawulok, kterému naservíroval míček na zlatém podnose Vladimír Trčka. Zkouška ohněm přišla po vyloučení Radka Kužela, který za svoje kruté chování vyfasoval pětiminutovou stopku. Ústecký blok ale nedal soupeři šanci a branku neinkasoval. Vedení navýšil koncem třetiny čtvrtou brankou v zápase Jan Peška.

Poslední třetina přinesla devět branek a koukat na ní musel být zážitek pro každého diváka. Dvě branky si připsal Vojtěch Esterka, 1+2 zaznamenal Dan Semerád. Konkrétně tito dva borci zrealizovali krásný signál z volného úderu v čase 57:34. Konečnou tečku za výkonem svého týmu udělal Matěj Černý, který si vstřelil vlastní gól přes celé hřiště do prázdné branky.

Florbal Ústí - Z.F.K. Petrovice 14:6

branky: 9. Jan Peška, 11. Vojtěch Esterka, 12. Ondřej Kawulok, 12. Jan Peška, 18. Tomáš Pšenička, 25. Dan Semerád, 35. Vojtěch Esterka, 42. Vojtěch Esterka, 44. Tomáš Pšenička, 47. Vladimír Trčka, 48. Vít Pavelka, 50. Dan Semerád, 55. Vladimír Trčka, 58. Jan Peška - 13. Lukáš Homola, 15. Filip Žák, 31. Daniel Flašar, 36. Petr Horák, 48. Petr Kašpar, 49. Filip Žák; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 3:3; využití: 2:0; diváků: 222; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 14 - Maciej Bogdański 24; po třetinách: 5:2, 2:2, 7:2

18 hodin po páteční demolici Havířova nastoupily úvodní pětky do utkání s Petrovicemi. Hned první perioda přinesla sedm branek a ukázala, že zápas se poveze v náladě toho pátečního. První tři branky dokázali domácí vstřelit z oslabení, čímž zapsali už 12. branku v oslabení v sezoně. Například druhé Kladno má v této statistice o devět branek méně. Dva zásahy si připsal Vojtěch Esterka, další dva má na kontě nejlepší střelec týmu Jan Peška.

Z čeho musí mít realizační tým domácích radost, je i zvětšení produktivity v přesilových hrách. V druhé periodě se v přesile prosadil Dan Semerád, později přidal druhou branku v zápase Vojtěch Esterka. Ve 32. minutě vychytal trestné střílení ústecký brankář Tadeáš Dittrich, i když se míčku ani nemusel dotknout, protože hráč hostí přestřelil branku asi o dva metry. Petrovice kontrovali dvěma brankami a snížili vedení domácích na rozdíl tří branek.

Jako přes kopírák s pátečním zápasem padlo v poslední části zápasu devět branek. Hattrick zkompletoval Vojtěch Esterka i Jan Peška. Čtvrtou branku v oslabení vsítil Vladimír Trčka, čímž navýšil počet vstřelených branek v oslabení v sezoně na číslo 13. Po jedné brance se do statistik zapsali Semerád, Pavelka a Pšenička.

Autor: Dominik Hrabě