ÚstíBulldogs
6:2(3:0,1:0,2:2)
so 18. 12. 2021 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 19. kolo

Ústí se osamostatnilo v čele tabulky, Bulldoky porazilo 6:2

Souboj dvou ze tří vedoucích celků přineslo v sobotu 19. kolo 1.ligy mužů. Na palubovku Slunety přijel tým Bulldogs Brno. Domácí utkání zvládli především díky výborně zahrané první třetině, kdy odskočili do vedení 3:0. Bulldoci měli skvělý vstup do poslední periody, Ústí ale dokázalo reagovat a nakonec odešlo s výhrou 6:2.

Florbal Ústí - Bulldogs Brno 6:2

branky: 8. Martin Fuchsig, 13. Dan Semerád, 19. Václav Vavruška, 23. Václav Vavruška, 48. Dan Semerád, 56. Vojtěch Esterka - 41. Adam Konečný, 42. Matyáš Němec; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 1:0 + Matěj Surkoš 5; využití: 0:0; diváků: 304; zásahy brankářů: Marek Netopilík 19 - Jakub Haltmar 12; po třetinách: 3:0, 1:0, 2:2;

Nadprůměrný počet domácích fanoušků si nenechal ujít souboj prvního celku Ústí s třetími Bulldogs Brno. V předchozím vzájemném zápase na hřišti hostů bylo úspěšnější Brno, Ústí mělo proto velkou motivaci zvítězit a potvrdit svou domácí neporazitelnost. Utkání otevřel v osmé minutě Martin Fuchsig povedenou střelou od levého mantinelu. Brnu se poté sice podařilo zachránit nepřehlednou situaci před svou brankou, ale na další šanci domácích už Hatlmar nedosáhl. Pohotovou střelou z otočky se prosadil Dan Semerád. V 19. minutě se gólu dočkal i Vavruška, který zakončil Semerádův průnik obranou střelou k levé tyči.

Čtvrtou branku přidal v 23. minutě znovu Vavruška. Ústí se dostalo do pohodového vedení 4:0. Hra se ale začala vyrovnávat, Brno si začalo tvořit více nebezpečných šancí. Domácí Ústí skvěle podržel Netopilík. Přestože si v druhé třetině připsalo Brno více střel než Ústí, domácí hráči stále drželi čisté konto.

Do třetí třetiny vstoupili skvěle hráči hostí. Nejprve se v čase 40:28 prosadil Konečný. V čase 41:05 snížil vedení Ústí na dvě branky Němec. Domácí se poté snažili hru uklidnit a podařilo se jim zareagovat gólem Semeráda. V 50. minutě šli domácí do oslabení, naštěstí jej zvládli ubránit a nadále drželi stav 5:2. Tlak hostů opadl v 55. minutě, kdy byl Surkoš vyloučen za faul na Täubera. Rozhodčí se navíc rozhodli udělit pětiminutový trest, Brno proto muselo dohrávat ve čtyřech. Přesilovku dokázal využít Esterka, který zvyšoval v 56. minutě na 6:2. Závěr zápasu si ústečtí dokázali pohlídat. Nadále tedy drží domácí neporazitelnost a vedou 1. ligu s 48 body.

Autor: Adéla Kubíková