Start98Ústí
1:4(0:4,0:0,1:0)
so 9. 12. 2023 20:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 18. kolo

Ústí sebralo soupeři zápas v prvních deseti minutách, ze Startu si odváží výhru 4:1

Ústecký tým odehrál v sobotu utkání na palubovce posledního týmu soutěže, Start98. Zatímco mívá Ústí v zápasech problémy s úvodem, tentokrát svěřenci Davida Stummera první minuty zápasu zachytili a rozhodli tím zápas.

FAT PIPE Start98 - Florbal Ústí 1:4

branky: 44. Matěj Netrefa - 2. Jan Dobosz, 5. Pavel Zeman, 8. Radek Kužel, 9. Vojtěch Esterka; rozhodčí: Václav John - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Josef Šedivý 31 - Vojtěch Pražák 27; po třetinách: 0:4, 0:0, 1:0

Do vedení se dostalo Ústí hned prvním větším tlakem. Začátkem druhé minuty napřáhl z půlky Dobosz a trefil se přesně do pravého horního růžku. Ústí navýšilo vedení o tři minuty později. Zeman se prosmýkl po mantinelu a svým osobitým freestylem vstřelil svoji první branku v sezoně ze hry. Ústí ždímalo domácí tým do poslední kapky. Horn našel volného Radka Kužela a ten se do odkryté sítě nemýlil. Dobrou akci předvedlo trio Vondruška – Kolstrunk – Esterka, kdy poslední zmíněný skóroval.

Do druhé třetiny nenastoupilo Ústí tak dobře. Start začal mít mnoho šancí a naopak ústečtí začali být bezzubí. Ani jeden tým si však branku nepřipsal. Ústí zvládlo ubránit oslabení.

Třetí třetina byla vyrovnaná, postupem času však začalo Ústí odcházet fyzicky, kdy se projevil náročný program a oslabený kádr z důvodu zranění. Start dokázal snížit ústecké vedení v přesilovce. Na více se ale domácí nezmohli a Ústí tak vyhrálo 4:1.