ÚstíŠtíři
8:2(3:1,2:1,3:0)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 26. kolo

Ústí si díky vysoké výhře zajistilo třetí místo v tabulce, po týdenním volnu je bude čekat čtvrtfinále

Florbal Ústí si v posledním kole základní části ještě muselo zajistit třetí místo, k tomu potřebovalo získat ze zápasu alespoň bod. Hráči neponechali nic náhodě a hned ve třetí minutě vedli 3:0. Nakonec se mužům povedlo vyhrát jednoznačně 8:2. Prvním březnovým víkendem jim začne playoff.

Florbal Ústí - FBC Štíři Č. Budějovice 8:2

branky: 2. Martin Fuchsig, 5. Dan Semerád, 6. Jakub Krupica, 22. Jan Dobosz, 33. Vojtěch Esterka, 42. Jan Dobosz, 54. Miroslav Fořt, 55. Jakub Krupica - 11. Ondřej Veselý, 27. Roman Sedlák; rozhodčí: Jan Brejcha - Petr Herman; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 275; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 7 - Lukáš Bicek 13; po třetinách: 3:1, 2:1, 3:0

Ústí do třetiny vlétlo jako uragán a během pěti minut vedlo 3:0. Nejdříve se prosadil Martin Fuchsig, následoval ho premiérovou brankou po návratu ze zahraničí Dan Semerád a jako třetí se prosadil Jakub Krupica. Ústečtí pod vidinou snadného zápasu polevili a Budějovice začaly být více nebezpečné. Po nedorozumění v rozehře se sám na středu objevil Veselý a rozvlnil Hraběho síť.

Hned z úvodu druhé části se prosadil Dobosz a Ústí tak vedlo opět o tři branky. Ústecký obránce se nechal o tři minuty později vyloučit, soupeř dokázal přesilovku využít. Následně se prosadili pouze domácí. Ve třetině to ještě stihl Esterka.

Poslední dvacetiminutovku začalo Ústí v početní výhodě, tu dokázal využít Dobosz. Štíři dostali deset minut před koncem zápasu příležitost hry v početní výhodě, Ústí ale dokázalo ubránit. V 54. a 55. minutě Ústí navýšilo své vedení a potvrdilo tak jasnou výhru, která je udržela na třetím místě po základní části.

Muže teď čeká týden bez zápasů, poté však nastoupí do playoff. Čtvrtfinále začíná 2.března.