Související zápasy

Florbal Ústí

Ústí si do čtvrtfinále zvolilo České Budějovice, první dva zápasy je čekají již tento víkend na domácí palubovce

Ústí v prvním kole play-off poměří síly se Štíry z Českých Budějovic. České Budějovice dokázali ústecký tým obrat o bod v prvním vzájemném zápase, lze tedy očekávat vyrovnaná série. Do série vstupují jako favorité ústečtí hráči, kteří vyhráli oba vzájemné duely a skončili v tabulce o čtyři pozice lépe.

210_20230303_113019.jpg

Základní část je minulostí. V 1. lize mužů začíná play-off, oblíbená část soutěže, ve které se rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Ústí volilo jako druhé, vybírat mohlo ze tří týmů, a to mezi Letkou, Českými Budějovicemi a Kladnem. Krátce po třetí hodině si Ústí vybralo České Budějovice.

Vzájemná utkání

Ústí vyhrálo obě utkání v základní části. Nejdříve sehrály týmy vyrovnanou partii na Slunetě, kde zápas došel až do prodloužení, ve kterém rozhodl individuální akcí Peška. Peška byl vidět i v druhém zápase. V českobudějovické hale zazářil hattrickem a značně přispěl k výhře 7:4.

FBC Štíři České Budějovice

České Budějovice zažili přelomový rok, kdy se dostaly do play-off rovnou z šestého místa. Poslední kola mohly Budějovice bojovat o čtvrté místo, ale z pěti posledních zápasů rovnou čtyřikrát ztratily body. Štíři, i přes nezvládnutý závěr základní části, skončili šestí se ziskem 39 bodů. Ve statistikách si hráči soupeře nevedli špatně. Dominik Vlček se 47 kanadskými body se stal čtvrtým nejproduktivnějším hráčem základní části a Matyáš Sirotek s 25 góly skončil jako pátý nejlepší střelec. Martin Hanousek skončil s 85,6% úspěšností jako třetí nejlepší brankář. V domácích zápasech mají českobudějovičtí hráči velkou podporu fanoušků se čtvrtou nejvyšší návštěvností.

Florbal Ústí

Ústecký tým naplnil očekávání a již druhou sezonu v řadě skončil do druhého místa se ziskem 58 bodů, což je o 19 bodů více než čtvrtfinálový soupeř. Nepříliš viditelný problém je ústecká úspěšnost na domácí palubovce. Ústí je na domácí palubovce až osmé, například až za Troopers nebo Startem, kteří hrají play-down. Ze 13 domácích zápasů vyhrálo Ústí pouze pětkrát v základní hrací době a třikrát v prodloužení, pět zápasů prohrálo. Venku naopak prohrálo Ústí pouze jednou s Butchis. Ve statistikách kralují Tomáš Pšenička střelcům se 34 brankami a Dominik Hrabě brankářům s 87% úspěšností a průměrem 3,6 branek na zápas. V základní části se Florbalu Ústí dařila přesilovka s 39% úspěšností. Jak je zvykem, ústečtí fanoušci jsou na zápasech nejpočetnější z celé ligy!

Jak vidí čtvrtfinálovou sérii, prozradil Tomáš Pšenička: „Od čtvrtfinále očekávám vyrovnanou sérii, kde se bude bojovat o každý metr. Myslím si, že to bude atraktivní florbal a bude padat hodně gólů. Věřím, že když budeme plnit důležité aspekty hry, tak sérii dotáhneme do vítězného konce. Samozřejmě bude důležitá podpora fanoušků.“

Čtvrtfinále začíná již tuto sobotu od 18:00 na SH Sluneta a odvetný souboj v neděli od 12:30. Přijďte podpořit ústecké hráče v úvodním víkendu play-off!