ÚstíKanonýři
5:3(2:1,1:2,2:0)
so 16. 10. 2021 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 8. kolo

Ústí si poradilo s Kladnem, v náročném utkání zvítězilo 5:3

V sobotní večer hostili muži na domácí palubovky Slunety Kanonýry z Kladna. Dramatické a vyrovnané utkání zvládli a odnesli si důležité tři body.

Florbal Ústí - Kanonýři Kladno 5:3
branky: 5. Dan Semerád, 14. Jan Peška, 28. Martin Fuchsig, 44. Vladimír Trčka, 49. Jan Peška - 15. Matěj Stůj, 27. Josef Novák, 36. Tomáš Chroust; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 216; zásahy brankářů: Marek Netopilík 11 - Marek Macík 9; po třetinách: 2:1, 1:2, 2:0;

Skóre utkání otevřel dělovou ránou ze středu hřiště Dan Semerád. Ústí drželo Kanonýry pod tlakem, hostující brankář ale nebezpečné pokusy zneškodnil. Ve 14. minutě se domácí fanoušci dočkali druhého gólu, šikovnou tečí prosadil Jan Peška. Hosté ale našli rychlou odpověď a po 24 sekundách snížili. První dvacetiminutovka tak skončila jednobrankovým rozdílem ve prospěch domácích.

V druhé třetině nejprve srovnal stav zápasu ex-ústecký Josef Novák. Vyrovnaný stav ale vydržel jen minutu. Vedení na stranu Ústí vrátil Martin Fuchsig, který prostřelil kladenskou obranu. Ve 34. minutě měl velkou příležitost Vavruška, trefil ale pouze břevno. Hosté dokázali znovu srovnat zásluhou Tomáše Chrousta.

O utkání tak musela rozhodnout až třetí třetina. Ve 44. minutě se po nádherné individuální akci prosadil Trčka. S nebezpečnými pokusy hostů si poradil Marek Netopilík, který svým výkonem podržel ústecké borce. Ve 49. minutě se před brankou Kanonýrů dokázal rychle zorientovat Jan Peška, který umístil odražený balonek přímo k tyči a svou druhou brankou v utkání navýšil vedení domácích. Kanonýři si po obdržené brance vyžádali oddechový čas a v závěru utkání se pokusili vyrovnat při hře v šesti. Powerplay ale domácí zvládli skvěle odbránit a mohli slavit cenné vítězství.

Autor: Adéla Kubíková