Související zápas

Florbal Ústí
ÚstíŠtíři
8:2(3:1,2:1,3:0)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 26. kolo

Ústí si v tabulce může stále polepšit i přihoršit, v posledním kole základní části se střetne s Budějovicemi

Loni s tímto soupeřem otevírali brány čtvrtfinále, tentokrát s ním zakončí pouť základní částí. České Budějovice mají jisté desáté místo a v podstatě o nic nehrají, Ústí však stále může skončit druhé, třetí nebo čtvrté. První vzájemné utkání vyhrálo Ústí 5:2.

385_20240214_175322.jpg

FBC Štíři České Budějovice

Budějovice po loňské úspěšné sezoně, ve které dokráčeli do čtvrtfinále, ve kterém ve třech zápasech podlehli právě Ústí, toužili po vyšší příčce než desáté místo. První polovinu sezony bojovali na pomezí šestého místa, ale několik zásadních ztrát je poslalo až na poslední postupové místo pro předkolo. Budějovice mají 72% úspěšnost oslabení a 22% úspěšnost přesilovek. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Daniel Drobiš s 34 body.

Florbal Ústí

Situace v tabulce je jasná, v případě výhry neskončí Ústí hůř jak třetí. Stále však může pomýšlet na druhé místo. V případě prohry je ve hře i propad na čtvrté místo. Ústí si nenačasovalo ideální herní formu na správný čas a v posledním zápase základní části si bude potřebovat zvýšit sebevědomí, hlavně v útočné fázi. Z posledních pěti zápasů si ústecký tým připsal pouze šest bodů a jen jednou vyhrál v základních minutách. Problémem z posledních kol je střílení branek. Z posledních pět zápasů vstřelilo Ústí 26 branek, číslo ale zkresluje 12 gólů do sítě Hradce, 14 branek za čtyři zápasy už zní hůř. Tým ubránil 34 ze 44 oslabení a proměnil 13 přesilových her. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jakub Kolstrunk se 40 body.

Zápas začíná v sobotu 17.2. od 18:00 na ústecké Slunetě