Související zápasy

Ústí si z prvního víkendu odváží matchball! Sérii může ukončit již příští víkend na Kladně

Semifinále 1. ligy mužů odšpuntovalo sobotní utkání. Florbal Ústí hostilo na Slunetě Kanonýry Kladno. Vyrovnaný zápas, ve kterém padlo pouze pět branek, rozhodl minutu před koncem Tomáš Pšenička. Odvetu zvládlo lépe domácí družstvo, kdy si v prvních dvou třetinách vytvořilo náskok, na který Kladno už nezvládlo zareagovat.

Florbal Ústí 3:2 Kanonýři Kladno

Takticky svázaný zápas nabídl první branku až dvě minuty před koncem třetiny. Po vyloučení Jakuba Fuchsiga se Kladno dostalo k přesilovce. Jakub Bohuslávek našel volného Tomáše Chrousta a Kladno šlo do vedení. Na první kladenský gól bleskově zareagovala první ústecká formace a po třiceti sekundách bylo vyrovnáno po brance Tomáše Pšeničky.

Kladno vstoupilo do třetiny v početní převaze po vyloučení Martina Horna. Oproti prvnímu oslabení, se ústecké čtveřici podařilo kladenské hráče uhlídat a neinkasovat další branku. Přesto se právě Kladno radovalo z druhé branky, Aleš Hoffer vystřelil od půlící čáry a míček doputoval až do ústecké sítě.

Ústí brankové manko smazalo po pěti minutách. Matěj Stůj fauloval u mantinelu a byl za nedovolené vrážení vyloučen. Z přesilové hry se prosadil opět Pšenička, jeho brance předcházela tyč. Zápas rozhodl v 59. minutě Pšenička, který završil hattrick. Na všechny tři branky mu přihrál Vladimír Trčka.

Florbal Ústí 11:2 Kanonýři Kladno

Ústecká lavina se začala spouštět již od druhé minuty, kdy se prosadil Vojtěch Esterka, již čtvrtou asistenci v sérii si připsal Trčka. O dvě minuty později navýšilo Ústí vedení, když Pšenička obral kladenského obránce a v únik zakončil k levé tyči. Třetí ústeckou branku vstřelil Jan Peška, jemu míček naservíroval před prázdnou branku Vojtěch Semerád. Frustraci si soupeř vybil na Pavolovi Vlčkovi, kterého Stůj zahodil za mantinel a Vlček musel být odnesen na lavičku ke zdravotníkům.

Druhou část zápasu rozehrálo Kladno v přesile po vyloučení Martina Fuchsiga. Kladenská přesila se však k žádné vyložené šanci nedostala. Naopak minutu po vypršení trestu se prosadil právě Fuchsig. Nakonec se Kladno dočkalo první branky v polovině zápasu. Bohuslávek přihrál Dominiku Jandovi a ten ze středu trefil volný prostor u levé tyče. V poslední pětiminutovce se prosadilo Ústí třikrát, nejdříve využil přesilovku Dan Semerád, poté přidal druhou branku v zápase Pšenička, který minutu před ukončením třetiny završil hattrick.

Kladno začalo třetí třetinu v oslabení, čehož v desáté vteřině využil Vojtěch Esterka. Kanonýři začali již ve druhé minutě hrát bez brankáře, obdrželi však dvě branky a žádnou nevsítili. Za stavu 10:1 se Kladno vrátilo ke hře s brankářem. Domácí ještě přidali branku, když se mezi nohy kladenského brankáře prosadil Šimon Secký. Hostě se nakonec mohli radovat i podruhé, když se prosadil ze středu Vojtěch Novák.

Florbal Ústí vede v sérii 2-0. K postupu ústeckým stačí jedna výhra, kterou si budou chtít připsat již příští sobotu na palubovce Kanonýrů.

Autor: Dominik Hrabě