FbC PlzeňÚstí
1:6(0:2,1:1,0:3)
so 18. 2. 2023 18:00 @ MSH Plzeň III (Lokomotiva III), 1. liga mužů, 26. kolo

Ústí si z vypjatého utkání na západě Čech odneslo všechny tři body a poslalo Plzeň do předkola

Ústeckým hráčům už o nic nešlo, i přesto se jednalo o jeden z nejtvrdších zápasů v sezoně. Plzeň, bojující o postup do play-off, vlétla na ústecké hráče hned od první minuty, ale vylámala si zuby na ústeckém brankáři. Ústí vyrovnaný zápas zvrátilo v poslední třetině, kterou vyhrálo 3:0.

FBC Plzeň 1:6 Florbal Ústí

Plzeň vletěla na ústecké hráče od první minuty a nenechala ústecké obránce vydechnout. Nejhůře se dýchalo Lukáši Tauberovi, který si dokonce musel vyměnit do dalších minut boty. I přes enormní tlak se podařilo ústeckým hráčům vstřelit úvodní branku zápasu. Šedivý se dostal k odraženému míčku a zavěsil ho do levého horního rohu. Ústečtí hráči potvrdili svoje kvality v přesilovkách a využili první vyloučení v utkání, když Semerád našel Trčku a ten uklidil míček do odkryté branky.

Druhá třetina se z florbalu zvrtla spíše do WWE Rumble Royale. Plzeňští hráči začali využívat své parametry a z ústeckých hráčů si udělali boxovací pytle. Vyhrocené chování hráčů na obou stranách vyhovovalo spíše domácím, kteří několikrát zamkli Ústí na vlastní polovině. Opět to byl ústecký klub, který se z rychlého protiútoku dokázal prosadit. Domácí se též dočkali první branky, Hozman obral Semeráda a v souboji s Hrabětem se dokázal prosadit z dorážky, 1:3. Ani ne minutu na to vstřelila Plzeň druhou branku, rozhodčí ji ale pro hru vysokou holí neuznal. Vypjatá a fyzicky náročná třetina skončila 1:1, Ústí šlo do poslední periody s náskokem dvou branek.

Poslední dvacetiminutovka byla daleko klidnější. Hráči obou týmů se začali více soustředit na florbal, což vyhovovalo spíše ústeckým hráčům. Z přečíslení se prosadil Vojtěch Semerád, kterému naservíroval míček do prázdné branky Martin Fuchsig. Pátou branku ústeckého týmu vstřelil Tomáš Pšenička, který utekl obránci, objel brankáře a míček uklidil za brankovou čáru. Zápas ukončil šestou brankou do plzeňské sítě Dan Semerád.

Základní část je u konce, Ústí se umístilo na druhém místě a bude sledovat vývoj předkola, ze kterého vzejdou další dva možní soupeři. Dvojice vítězů předkola se přidají k týmům FBC Letka a FBC Štíři České Budějovice, ze kterých si budou vybírat první čtyři týmy základní části.

Autor: Dominik Hrabě