BulldogsÚstí
5:6(2:1,1:2,2:3)
ne 12. 11. 2023 15:00 @ SH SportPoint Brno, 1. liga mužů, 12. kolo

Ústí šlágr kola zvládlo a zůstává na první pozici

Souboj o první místo přinesl vyrovnaný florbal, který diváky musel bavit. Zápas plný branek, soubojů a emocí rozhodlo Ústí ve třetí třetině, kdy odskočilo poprvé o dvě branky. Výhrou si Ústí zajistilo setrvání na první pozici v tabulce a od Brna se vzdálilo na čtyři body.

Bulldogs Brno - Florbal Ústí 5:6

branky: 19. Michal Pešák, 20. Lukáš Mráz, 28. Martin Svatoň, 55. Adam Zukal, 58. Adam Zukal - 10. Jan Vondruška, 23. Marek Kadlec, 24. Martin Horn, 41. Vojtěch Esterka, 49. Pavel Vítek, 55. Vojtěch Semerád; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Jakub Haltmar 24 - Dominik Hrabě 22; po třetinách: 2:1, 1:2, 2:3

Utkání začalo z obou stran opatrně, týmy se vyvarovaly chybám a nedocházelo k větším šancím. Ústí v desáté minutě přehrálo soupeřův pressing, Dobosz poslal křižnou přihrávku na Vondrušku a ten únik na branku využil. Jednobrankové vedení udrželo Ústí do posledních dvou minut, v těch se povedlo Brnu skórovat dvakrát a to stejným způsobem. Nejdříve objel branku Pešák a míček zasunul za záda Hraběho, to samé se o minutu později povedlo Mrázovi.

Vstup do druhé části zachytilo Ústí skvěle. Nejdříve si úspěšně počínal Kadlec, když obkroužil brankáře domácích a zasunul míček za jeho záda. O minutu později šli ústečtí hráči do vedení po brance Horna. Oba týmy si vytvořily několik brejkových situací, ale žádná se nesetkala s úspěchem. Až ve 28. minutě přihrál Mráz do prázdné Kalouskovi, jeho střelu ještě Hrabě vyrazil, ale na dorážejícího Svatoně byl krátký. Brno po vyloučení Kolstrunka dostalo možnost přesilové hry, pověst nejlepšího týmu na přesilovku nepotvrdilo a skóre zůstalo vyrovnané.

Ústí dokázalo rozhodnout o své výhře v poslední periodě. Hned po čtyřiceti sekundách poslal ústecké do vedení Esterka. Florbal Ústí si také zahrálo přesilovou hru, ale neúspěšně. Nakonec se ale podařilo o dvě branky odskočit, když Vítek propálil vše, co mu stálo v cestě. Brnu se sice podařilo srovnat, ale hned po buly odskočilo Ústí o dvě branky díky gólu Semeráda. Buldoci hráli šest minut bez brankáře. Ústecký Kužel navíc fauloval a poslal svůj tým do čtyř. V přesile o dva hráče to domácím už vyšlo a dostali se na dosah. Čas ale by neúprosný a Buldoci vyrovnat nedokázali.

Ústí si připsalo již 31. bod do tabulky a osamostatnilo se na prvním místě, tento týden je čeká dvojzápas. V sobotu vyzvou Plzeň na domácí palubovce, v neděli odehrají zápas v Ostravě s Letkou.