ÚstíJaroměř
8:1(0:1,3:0,5:0)
so 25. 9. 2021 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 4. kolo

Ústí stále stoprocentní, Jaroměř porazilo 8:1

Utkání se soupeřem z druhého konce tabulky měli v sobotu na programu muži Florbalu Ústí. Po první třetině sice těsně prohrávali, poté ale zapnuli brankový stroj a dokráčeli si k vítězství 8:1.

Florbal Ústí - TJ Sokol Jaroměř 8:1
branky: 23. Ondřej Kawulok, 25. Pavel Vlček, 31. Vít Pavelka, 42. Jan Peška, 43. Václav Vavruška, 49. Jakub Fuchsig, 51. Dominik Herzina, 55. Václav Vavruška - 15. Tomáš Hejzlar; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 4 + Vojtěch Esterka OS:1; využití: 0:0; diváků: 157; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 10 - Jiří Veinfurter 12; po třetinách: 0:1, 3:0, 5:0;

Utkání otevřela vyrovnaná první třetina. Ústí mělo sice hodně šancí, ale skórovat se domácím nepodařilo. Naopak se prosadila Jaroměř v 15. minutě a držela tak jednobrankové vedení.

Svou převahu na hřišti dokázalo Ústí gólově využít až v druhé části hry. Nejprve srovnal Kawulok ve 23. minutě. O dvě minuty později z úniku šikovně vyzrál na gólmana Vlček. Ústí Jaroměř jasně přehrávalo. Ve vlastním oslabení měl několik nadějných pokusů Peška. Třetí branku přidal ve 31. minutě Pavelka. Domácí zvládli odbránit i dvě následná vyloučení a do šaten odcházeli s vedením 3:1.

Začátek třetí periody si opět podmanili domácí. Dvěma góly v rychlém sledu navýšili nejprve Peška a poté i Vavruška. Přesilovou hru využil Jakub Fuchsig, to už Ústí vedlo o pět branek. V oslabení dopravil míček do branky Herzina. Hosté si potom vyžádali oddechový čas, ale utkání se jim zdramatizovat nepodařilo. Výhru domácích zpečetil ještě osmou brankou Vavruška.

Autor: Adéla Kubíková