ÚstíKanonýři
3:6(0:3,2:2,1:1)
so 13. 1. 2024 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 21. kolo

Ústí střet s Kladnem nezvládlo, na domácí půdě prohrálo 3:6

Oba týmy dělilo šest bodů, zatímco druhé Ústí pronásledovalo první Bulldogs, tak Kladno si stále brousí zuby na druhý ústecký flek. Tomu se přiblížilo v sobotu, když hlavně díky dobré první třetině a stoprocentním přesilovkám vyhrálo 6:3 a stáhlo ústecký náskok na tři body.

Florbal Ústí - Kanonýři Kladno 3:6

branky: 21. Martin Horn, 27. Jan Vondruška, 50. Jan Vondruška - 8. Matyáš Bachmaier, 15. Daniel Fišer, 17. Ľuboš Šefčík, 27. Vojtěch Novák, 40. Jakub Bohuslávek, 50. Matyáš Bachmaier; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 231; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 16 - Ivan Ponomarev 15; po třetinách: 0:3, 2:2, 1:1

Utkání začalo dvěma šancemi na každé straně. Nejdříve Zeman střílel nad nohu Ponomareva, ten ale vyrazil. Kladno na druhé straně šlo do přečíslení 2na1, to ale zneškodnil Hrabě. V sedmé minutě byl vyloučen Jan Peška, Kladno nabídnutou přesilovku využilo. V 15. minutě přišla druhá branka ze strany hostí, Bohuslávek oběhl branku a našel volného Fišera před brankou, ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. O dvě minuty odskočilo Kladno o tři branky po gólu Šefčíka.

Začátkem třetiny začínalo domácí Ústí v přesile. Horn si s míčkem nelámal hlavu a metr za půlkou vystřelil a trefil šibenici. Po snížení přišlo vyloučení Dobosze a Kladno z přesilovky opět skórovalo. Ústí na odpověď nečekalo ani 30 sekund a díky jedovce Vondrušky to bylo opět o dvě branky. Kladno se dostalo do několika gólových příležitostí, ty ale Hrabě zneškodnil několika zákroky. Kladno nakonec dokázalo využít svůj poslední protiútok ve třetině, kdy šest sekund před sirénou skóroval Bohuslávek.

Ústí v poslední třetině muselo stahovat manko tří branek. Kladenské vedení sice snížil svoji druhou brankou v zápase Vondruška. Hned další střídání však unikl Janda, jeho blafák Hrabě ještě vystihl, na dorážku dobíhajícího Bachmaiera však už byl krátký.

Ústí stále drží druhé místo v tabulce, na první místo ztrácí pět bodů, na třetí Kladno má náskok tří bodů.