Ústí svůj strach z kladenské haly zlomilo a zvítězilo 7:4, hattrickem se blýskl Vojtěch Semerád

Ústí inkasovalo již v desáté sekundě, po rychlé brance se ale oklepalo a dostalo se do vedení, které si udrželo až do posledních minut. Kladnu nestačila ani tříminutová hra bez brankáře. Čtyři body si v utkání připsal Vojtěch Semerád. Ústí se tak přes noc usadilo na prvním místě 1.ligy mužů.

Již od samotného začátku utkání si byly oba týmy vědomi, že je nečeká nic snadného. Za poslední rok se spolu týmy utkaly osmkrát, pětkrát se radovali Kanonýři, třikrát Ústí.

Úvod zachytili lépe domácí, když se hned v prvních vteřinách dostali do útoku a na tři přihrávky vyťukali ústeckou obranu, do prázdné pak zakončil Matyáš Bachmaier. I přes zaskočené výrazy ústeckých hráčů se dokázal tým oklepat. Vyrovnat se podařilo v deváté minutě, když se prosadila třetí lajna. Sattler vyslal do útoku Hubku a ten předložil míček Kuželovi, kterému nic nebránilo zakončit do odkryté brány. Do konce třetiny se dvakrát prosadil elitní útok. Nejdříve ukázali dobrou souhru Kolstrunk se Semerádem a minutu před koncem poslal míček přesně za pravou tyč Martin Horn.

Začátek druhé části zachytilo lépe Ústí a dostalo se do vedení o tři branky. Kladno zareagovalo vysunutým pressingem, který ústeckým nechutnal a domácí byli na koni. I přes tlak se ale Kladnu nedařilo skórovat. Až ve 37. minutě se domácí konečně dočkali, Stůj oběhl branku a našel místečko na přední tyči Hraběho. Více toho ale Kanonýři nestihli.

Na třetí periodu se vrátilo nahecované Ústí, které mělo v živé paměti loňský čtvrtý čtvrtfinálový zápas, kde Kladno otočilo utkání právě ve třetí třetině. Kabinu uklidnil hned po třinácti sekundách Vojtěch Semerád, když dokonal hattrick. Ústí uzavřelo obranu a silou vůle odráželo jeden útok za druhým. Tlak domácím přinesl ovoce v 52. a 53. minutě, když snížili na rozdíl jedné branky, na čež zareagoval trenér Stummer time-outem. Důležitý gól vstřelil tři minuty před koncem Jan Peška. Kladno začalo hrát bez brankáře, nevytvořilo si ale žádnou gólovku, naopak Kolstrunk zachytil přihrávku a míček poslal přes celé hřiště do sítě. Ústí si z Kladna přiváží tři důležité body.

Sobotní večer přenocovali muži na vrcholu tabulky, druhé Otrokovice a třetí Bulldogs ale mají zápas k dobru. Ve středu muži odehrají v Hradci Králové pohárové utkání s domácím celkem.